szok!

Operator koparki uwięziony miedzy rogatkami! Nic nie dało się zrobić. Nagranie mrozi krew w żyłach

2023-08-04 10:17

To zdarzenia mogło skończyć się dla mężczyzny tragicznie. Do niebezpiecznego incydentu z udziałem ładowarki kołowej doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Wiecanowo. Pojazd wjechał na przejazd kolejowy w momencie, kiedy została włączona sygnalizacja świetlna i zaczynały opadać rogatki. - Kierujący utknął na przejeździe, a po chwili nadjechał pociąg - mówi nam policja. Na szczęście mimo groźnie wyglądającej sytuacji nikt nie odniósł obrażeń.

Mogileńscy policjanci wyjaśniają zdarzenie, do którego doszło 21 lipca 2023 roku na przejeździe kolejowym w miejscowości Wiecanowo.

- Na otrzymanym nagraniu widać, jak kierujący ładowarką kołową marki volvo wjeżdża tyłem na przejazd kolejowy w momencie, kiedy została włączona sygnalizacja świetlna i zaczynały opadać rogatki. Pojazd wolnobieżny utknął między rogatkami, a po chwili nadjechał pociąg. Na szczęście mimo groźnie wyglądającej sytuacji nikt nie odniósł obrażeń - mówi nam rzecznik KPP w Mogilnie.

Karą za tego typu wykroczenia jest mandat w wysokości 2 tys. zł i 15 punktów karnych.

Zobacz także: Horror rozegrał się w sekundę. Krzysztof nie żyje, jego żona i córka walczą o życie. Wszystko przez oponę

Policjanci apelują o rozwagę!

Mundurowi przestrzegają kierowców, że nieostrożny wjazd na przejazd kolejowo-drogowy może zakończyć się wypadkiem, często nawet ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego tak ważne jest, aby każdy kierujący przy przejeżdżaniu przez torowisko zachował szczególną ostrożność i nie wjeżdżał na torowisko, gdy sygnalizator nadaje sygnał czerwony, gdy rozpoczęło się opuszczanie zapór lub półzapór, a także gdy po drugiej stronie torowiska nie ma możliwości kontynuowania jazdy.

Piesi także nie mogą wchodzić na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub rozpoczęto ich opuszczanie.

Sonda
Czy uważasz, że niestrzeżone przejazdy kolejowe są dobrze oznakowane?
Nasi Partnerzy polecają