Ostatni weekend września w Bydgoszczy. Sprawdź, co się będzie działo! [LISTA WYDARZEŃ]

2021-09-25 8:00
Ostatni weekend września w Bydgoszczy. Sprawdź, co się będzie działo! [LISTA WYDARZEŃ]
Autor: pixabay.com Ostatni weekend września w Bydgoszczy. Sprawdź, co się będzie działo! [LISTA WYDARZEŃ]

Kolejny weekend w Bydgoszczy to ciąg dalszy festiwali: Przeźrocza, Vintage Photo Festival, Teho Fest, Bydgoski Festiwal Muzyczny. To też kolejne koncerty, spektakle, warsztaty, wystawy i inne propozycje spędzenia wolnego czasu w mieście. Przed nami również jubileuszowa, 30. edycja sportowej imprezy Wielka Wioślarska oraz coś dla miłośników ekologii – festiwal Zero Waste.

FILMOWE PRZEŹROCZA

do 26 września / Kino Orzeł/ Klub Mózg / Kultureo

Do 26 września trwa festiwal filmowy Przeźrocza. „Kino z klimatem” to hasło tegorocznej edycji. Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w kinie Orzeł i klubie Mózg oraz online na platformie Kultureo. Wstęp na większość wydarzeń jest darmowy. Pełen program festiwalowy dostępny jest TUTAJ. przezrocza-festiwal.pl/przezrocza-festiwal-2021-program-glowny/

Zobacz: Kiedy sezon grzewczy 2021 w Bydgoszczy? Wiemy, gdzie kaloryfery są jeszcze zimne!

Czytaj także: Wiadukt na ul. Wojska Polskiego znika w oczach! Tak wygląda jego wyburzanie [WIDEO]

VINTAGE PHOTO FESTIVAL

24 – 26 września

Vintage Photo Festival – festiwalu stworzonego z pasji do fotografii tradycyjnej i przekonania, że dawne techniki fotograficzne przeżywają dziś renesans. Festiwalowi przyświeca między innymi idea odkrywania fotografii analogowej na nowo. Istotne miejsce stanowi także badanie archiwów fotograficznych oraz pokazywanie odbitek vintage nigdy wcześniej niepublikowanych. Na odwiedzających w ten weekend czekają ciekawe warsztaty i pokazy filmowe. Festiwal potrwa do 2 października. Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

WIELKA WIOŚLARSKA

25 września, godz. 12:00 / Rybi Rynek

Wielka Wioślarska o Puchar Brdy to coroczna impreza wioślarska, której pierwsza edycja odbyła się w 1992 roku w Bydgoszczy. W czasie tych zawodów ścigają się na Brdzie, na dystansie 8,5 km wioślarskie ósemki ze sternikiem. W regatach biorą udział osady wioślarskie Mistrzów Polski, reprezentacja narodowa oraz legendarne osady Uniwersytetów Oxford i Cambrigde. Organizatorem regat są m.in. Bydgoskie Wioślarstwo czyli K-PRZTW, LOTTO-Bydgostia, BKW, BTW oraz Zawisza.

LEKCJA JAPOŃSKIEJ KALIGRAFII

25 września, godz. 13:00 / Muzeum Okręgowe

Dwugodzinną przygodę z pędzlem i tuszem rozpoczniesz tak, jak japońscy adepci kaligrafii, od *eiji happō*, nauki ośmiu podstawowych pociągnięć pędzla, na których bazują wszystkie ideogramy sino-japońskie *kanji*. Poznasz podstawy teoretyczne i praktyczne, historię, cechy szczególne oraz instrumentarium kaligraficzne. W świat kaligrafii japońskiej uczestników wprowadzi Wojciech Jerzy Nowak.

JESIENNY KIERMASZ OGRODNICZY

25-26 września, godz. 10-17 / plac przed Łuczniczką

Jesień to również ważny okres na działce, czy w ogrodzie...Centrum Targowe Pomorza i Kujaw zaprasza na jesienny kiermasz ogrodniczy. Wstęp wolny! Na miłośników zieleni czekają producenci oferujący różnorodny materiał roślinny do ogrodu, na działkę, czy na balkon. Zakupić będzie można m.in. drzewka i krzewy owocowe, ozdobne, formy pienne, kwiaty do domu, cebule kwiatowe, byliny, trawy, krzewy i rośliny jagodowe, rośliny iglaste i liściaste, wrzosy, róże, hortensje  i wiele innych. Ofertę roślinną uzupełnią m.in. doniczki, skrzynki, miody, wyroby i potrawy regionalne. Kiermasz odbędzie się na świeżym powietrzu przy hali Immobile Łuczniczka.

FESTIWAL ZERO WASTE

26 września, godz. 10:00 / BCOPW, BCF

Prelekcje, warsztaty, wymiana ubrań i stoiska z lokalnym jedzeniem to tylko fragment tego, co w ostatnią niedzielę września odbędzie się na ulicy Gdańskiej w ramach bydgoskiego Festiwalu Zero Waste. Wydarzenie wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Festiwal odbędzie się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych oraz sąsiednim Bydgoskim Centrum Finansowym (dawna Drukarnia). Trwają zapisy na warsztaty i prelekcje! Wszystkie atrakcje są bezpłatne, ale obowiązują zapisy – tutaj. Liczba miejsc jest ograniczona. tickeo.pl/place/festiwal-zero-waste/

KOLOROWO W MYŚLĘCINKU

26 września, godz. 15:00 / Polana Różopole

W najbliższą niedzielę na Różopolu w Myślęcinku będzie naprawdę kolorowo. O godz. 15:00 rozpoczyna się tam Dzień Baniek Mydlanych. Będzie cała masa atrakcji i konkursów dla najmłodszych. A o godz. 17:00 zaczyna się Święto Kolorów. Organizator zapewnia, że tym razem będzie jeszcze więcej kolorów, konkursów i dobrej zabawy.

Kuyavian Slow Wedding, czyli alternatywne targi ślubne w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE