Budowa mostów nad Brdą w Bydgoszczy. Prace nabierają tempa [ZDJĘCIA]

2021-09-24 13:50
Budowa mostów nad Brdą w Bydgoszczy. Prace nabierają tempa [ZDJĘCIA]
Autor: ZDMiKP Bydgoszcz

Zmieniona organizacja ruchu pozwoliła wykonawcy rozpocząć szereg prac przy budowie nowych mostów i przebudowie przyległych skrzyżowań. - W ostatnich dniach zdemontowane zostało dotychczasowe torowisko. Teraz ruszają prace przy rozbiórce nawierzchni północnej jezdni ul. Fordońskiej - wyjaśnia ZDMiKP w Bydgoszczy.

Budowa mostów nad Brdą w Bydgoszczy. Prace nabierają tempa

Prace przygotowawcze rozpoczęły się już w sierpniu. Przygotowano zaplecze budowy, drogi tymczasowe i zamontowano rozjazdy nakładkowe na torowisku wzdłuż ul. Fordońskiej. Ruchem tramwajowym sterują sygnaliści. Wykonawca przygotowuje się do uruchomienia sygnalizacji świetlnej do sterownia ruchem tramwajowym w tym miejscu.

Zobacz: Lewe papierosy w rękach bydgoskich policjantów. Zabezpieczono ponad 13 tys. paczek

Wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu pozwoliło firmie Trakcja SA rozpocząć główne prace budowlane.Wykonawca zdemontował już torowisko i sieć trakcyjną po północnej stronie ul. Fordońskiej. Trwa rozbiórka przejazdów oraz peronów przystankowych i oznakowania. W tygodniu prowadzone były też prace związane z wybieraniem tłucznia z podtorza oraz rozbiórką krawężników.

- Nowe jezdnie i torowiska będą nieco przesunięte względem istniejących, by zapewnić bezpieczny przejazd i odpowiadać aktualnie obowiązującym normom. Rozpoczęła się już rozbiórka nawierzchni z północnej jezdni ul. Fordońskiej - wyjaśnia ZDMiKP.

W pierwszej fazie prac wykonawca skupia się między innymi na przebudowie uzbrojenia znajdującego się pod przyszłą jezdnią i torowiskiem. Trwają już przygotowania do przełożenia ciepłociągu i przebudowy węzła cieplnego w sąsiedztwie stacji paliw.Trwa usuwane kolizji z infrastrukturą energetyczną i teletechniczną w sąsiedztwie zabudowań komisariatu policji.

Czytaj także: Wiadukt na ul. Wojska Polskiego znika w oczach! Tak wygląda jego wyburzanie [WIDEO]

Prowadzone są również przygotowania do montażu platform roboczych pod palowanie przyczółków i podpór nowych mostów.Nowe przeprawy będą składały się z 5 przęseł. Oprą się na przyczółkach i 3 podporach pośrednich.

Budowa nowych mostów, które usprawnią ruch między Kapuściskami i Bartodziejami to obecnie największa miejska inwestycja. Prace budowlane pochłoną ponad 153 mln złotych.

Trwa rozbiórka wiaduktu na ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE