Piątek przyniesie nam PRAWDZIWĄ ZIMĘ! Porządnie sypnie śniegiem i będzie zimno

2021-03-05 5:00 eib PAP
Prognoza pogody na piątek, 5.03.2021
Autor: SE

Prognoza pogody na piątek, 5.03.2021. Zima nam nie odpuszcza i nie ustępuje miejsca wiośnie. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że w piątek temperatura spadnie miejscami nawet do - 3°C. Do tego przez cały dzień w niemal całej Polsce będzie duże zachmurzenie. Meteorolodzy prognozują opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Jaka będzie pogoda w piątek, 5 marca? Przeczytajcie prognozę.

W Bydgoszczy znów prószy śnieg. Są trudne warunki na drogach

Jaka będzie pogoda w piątek, 5 marca? Czy zima w końcu ustąpi miejsca wiośnie? Wszyscy ci, którzy czekają już na to, by schować do szaf czapki i szaliki muszą uzbroić się w cierpliwość. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że że północno-wschodnia oraz częściowo centralna i zachodnia część Europy będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad północno-zachodnią Rosją oraz Atlantykiem. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrami nad Wyspami Owczymi i Morzem Śródziemnym. Nad Polskę nasunie się zatoka niżowa związana z niżem znad północno-zachodniej Rosji. Z północy na południe będzie stopniowo przemieszczał się chłodny front atmosferyczny. Przed frontem zalega ciepła i przetransformowana masa powietrza, a za frontem, z północnego zachodu, zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie.

Zobacz także: Kwiecień przyniesie nam KOSZMAR. W lipcu wszystko runie. Jasnowidz Jackowski w przepowiedni ostrzega

Prognoza pogody na piątek, 5.03.2021: Porządnie sypnie śniegiem i będzie zimno

W piątek na południu i południowym wschodzie synoptycy prognozują zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Tam przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 8 cm, a w Karpatach do 10 cm.

Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko miejscami wzrastające do dużego z przelotnymi opadami śniegu. Na Pomorzu Wschodnim możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm.

Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C, a na zachodzie do 5°C; w rejonach podgórskich od -3°C do 0°C.

Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, z kierunków północnych. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, a w Karpatach do 70 km/h, będą powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Sprawdź także: Kiedy przyjdzie wiosna? Meteorolodzy o "pogodowej HUŚTAWCE". Sytuacja będzie dynamiczna

(PAP)

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE