Podpalacz z Mroczy w rękach policji! Straty szacowane na kilkaset tysięcy złotych

2020-02-21 12:28 EIB
Podpalacz z Mroczy w rękach policji! Straty szacowane na kilkaset tysięcy złotych
Autor: KWP Bydgoszcz Podpalacz z Mroczy w rękach policji! Straty szacowane na kilkaset tysięcy złotych

Kryminalni z Nakła zatrzymali 28-latka podejrzanego o podpalenie gospodarstwa rolnego w gminie Mrocza. Straty, jakie spowodował podpalacz opiewają na kwotę kilkuset tysięcy złotych. Podejrzany już usłyszał prokuratorskie zarzuty i grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Na początku lutego nakielska policja została powiadomiona o pożarze w gospodarstwie rolnym w jednej z wsi w gminie Mrocza. Ogień zajął pomieszczenia magazynowe, gdzie znajdowały się maszyny, środki ochrony roślin i inne produkty niezbędne w tego typu gospodarstwie. Straty oszacowane przez pokrzywdzonego opiewały na kilkaset tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się śledczy z nakielskiego wydziału kryminalnego, a ich sumienna praca po krótkim czasie przyniosła spodziewane efekty. Mundurowi ustalili, że podpalenie to sprawka 28-letniego mieszkańca mroteckiej gminy. W minioną środę (19.02.20) podejrzany został zatrzymany w miejscu zamieszkania i trafił do celi policyjnego aresztu.

Na podstawie materiału dowodowego, zgromadzonego przez śledczych, wczoraj (20.02.20) w prokuraturze 28-latek usłyszał zarzuty sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach mające postać pożaru.  

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przestępstwo to podejrzanemu grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz zachowanie mieszkańca mroteckiej gminy oceni sąd.  

PRZECZYTAJ: Dym widoczny był z DK 10. Strażacy walczyli z ogniem dwanaście godzin! [ZDJĘCIA]

O włos od tragedii. Kierowców uratował refleks

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.