Pogoda 9.04.2021. Temperatura idzie w górę. Nadciąga duża zmiana aury!

Pogoda 9.04.2021. Temperatura idzie w górę. Nadciąga duża zmiana aury!
Autor: Pixabay Pogoda 9.04.2021. Temperatura idzie w górę. Nadciąga duża zmiana aury!

Prognoza pogody na piątek, 9.04.2021. Do Polski napływa wyż znad Europy południowej - informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Po deszczowych i śnieżnych dniach czeka nas ocieplenie. Temperatura pójdzie w górę i choć nie będą to wielkie skoki, to będzie zdecydowanie cieplej, niż w minionych dniach. Przeczytaj prognozę pogody na piątek, 9 kwietnia.

Spis treści

  1. Prognoza pogody w Polsce - piątek, 9.04.2021
  2. Jaka będzie pogoda w piątek, 9.04.2021?

Prognoza pogody w Polsce - piątek, 9.04.2021

Jaka będzie pogoda w piąte, 9 kwietnia?

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, którzy przygotowali prognozę pogody na piątek informują, że w końcu będziemy mogli cieszyć się cieplejszą aurą. Na niebie niemal w całym kraju będzie można dostrzec na niebie chmury, ale deszcz może spaść jedynie w Koszalinie i Szczecinie. W pozostałych regionach kraju nie powinien padać ani deszcz, ani śnieg. Najmniejsze zachmurzenie będzie w Rzeszowie i w Lublinie. IMGW informuje, że w piątek, 9 kwietnia, czeka nas znaczna poprawa pogody. Czy będziemy mogli wygrzać się w wiosennych promieniach słońca? Niestety, jeszcze nie, ale na tle minionych dni będziemy mogli dostrzec dużą zmianę aury. Temperatura wzrośnie i w ciągu dnia w nadchodzący weekend może sięgać nawet 18°C.

Zobacz koniecznie: Jasnowidz Jackowski: "Gdy odnajdę zwłoki, to czuję się dobrze"

Wiosna zagościła w Bydgoszczy. Kwiaty rosną już w Ogrodzie Botanicznym UKW

Jaka będzie pogoda w piątek, 9.04.2021?

Prognoza pogody na piątek, 9.04.2021

W prognozie pogody na piątek (9.04.2021) przygotowanej przez IMGW czytamy, że "Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie."

Zgodnie z prognozami synoptyków z IMGW będzie więcej słońca, choć miejscami powinniśmy spodziewać się opadów deszczu (Szczecin i Koszalin). Od piątku przez weekend ma tez wiać o wiele słabszy wiatr, niż w ciągu ostatnich dni.

Jeśli chodzi o temperaturę powietrza, ta też będzie wyższa. W nocy będzie sięgała kilka stopni powyżej 0°C, natomiast w dzień temperatura osiągnie wartości od 10°C do 18°C.

Sprawdź także: Grudziądz: Zmarł 15-latek zakażony koronawirusem. Walczył o życie pod respiratorem

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE