Policja wychodzi na ulice. Sprawdź dlaczego

2020-02-21 8:57 EIB
Policja
Autor: Flickr.com/Włodi Łódź: zaginiony 75-latek cała noc spędził...nie wiadomo gdzie!

Dziś na drogach naszego regionu zobaczycie więcej patroli policji niż zwykle. Mundurowi zwracać będą uwagę na wykroczenia pieszych oraz wykroczenia kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W piątek (21.02.20) na drogach Kujaw i Pomorza policjanci przeprowadzą wzmożone działania pn. „BEZPIECZNY PIESZY”, w których szczególną uwagę zwracać będą na wykroczenia pieszych oraz wykroczenia kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie prowadzone działania mają za zadanie zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Podczas działań policjanci reagować będą głównie na takie wykroczenia kierujących jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi. Funkcjonariusze reagować będą również na wykroczenia pieszych, m.in. przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd oraz zwrócą uwagę na korzystanie z elementów odblaskowych.

Po raz kolejny policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często bywają bez szans na przeżycie w zderzeniu z pojazdem. Chwila nieuwagi na przejściu dla pieszych może kosztować życie innej osoby!

PRZECZYTAJ: Bydgoszcz. Losem skatowanego Kubusia i Wiktorii zajął się sąd. Kto zajmie się dziećmi?

Wiktoria marzy, by wreszcie wstać z kolan

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.