Bydgoszcz. Losem skatowanego Kubusia i Wiktorii zajął się sąd. Kto zajmie się dziećmi?

2020-02-20 12:37 KORZ
Bydgoszcz. Losem skatowanego Kubusia i Wiktorii zajął się sąd. Kto zajmie się dziećmi?
Autor: reprodukcja Piotr Lampkowski/SUPER EXPRESS Bydgoszcz. Losem skatowanego Kubusia i Wiktorii zajął się sąd. Kto zajmie się dziećmi?

Nakielska prokuratura jest przekonana, że to Katarzyna O., z Mroczy połamała nogę i ręką swojemu 8-miesięcznemu synkowi Kubusiowi. Kobieta trafiła do aresztu. Miała prawo ubiegać się o to aby razem z nią za kratki trafił też Kubuś. Na szczęście sąd połamanego Kubusia postanowił umieścić w rodzinie zastępczej.

Katarzyna O. ma czworo dzieci. Obecnie kobieta ma 25 lat. Gdy miała 19 lat urodziła drugie dziecko. Bardzo szybko zaczął zajmować się nią sąd rodzinny i nieletnich.

Już 4.06.2014r. ograniczył jej władzę rodzicielską a następnie postanowieniem z dnia 19.05.2015r. pozbawił ją wykonywania władzy rodzicielskiej nad dwójką dzieci i umieścił je w zawodowej rodzinie zastępczej.

Kobieta po tym urodziła córkę Wiktorię.

Sąd Postanowieniem z 5.10.2017r. ograniczył władzę rodzicielską nad córką Wiktorią poprzez stały nadzór Kuratora i zobowiązanie rodziców do regularnej współpracy z asystentem rodziny,

W zeszłym roku kobieta urodziła syna Jakuba.

Postanowieniem z 13.10.2019 r. Sąd ograniczył władzę rodzicielską nad synem Jakubem poprzez stały nadzór Kuratora i zobowiązanie rodziców do regularnej współpracy z asystentem rodziny.

Mimo nadzoru kuratora Wiktoria i Jakub byli bici. Kuba ma połamaną prawą nóżkę i skręconą prawą rączkę. Jest w szpitalu. Uśmiecha się od ucha do ucha. Bo wreszcie nikt go nie bije.

Katarzyna O., i jej obecny partner Radosław S., po tym jak usłyszeli zarzuty znęcania się na dziećmi zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Co ciekawe Katarzyna O., miało prawo wystąpić do sądu o to, aby razem z nią w areszcie przebywał syn Kuba. Bo zgodnie z prawem za kratkami z matkami mogą przebywać dzieci do trzech lat.

Na szczęście dla Kuby sąd rejonowy w Nakle postanowił umieścić małoletnie dzieci Katarzyny O., tj.  Jakuba i Wiktorię w rodzinnym domu dziecka lub rodzinie zastępczej wskazanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle n/Not.

Akcja "Misie Ratownisie" w Rzeszowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.