Niemowlę w szpitalu. Ktoś SKATOWAŁ 8-miesięczne maleństwo?

2020-02-15 14:00 ToM
Niemowlę w szpitalu
Autor: AndisBilderwerkstatt / Pixabay Ktoś znęcał się nad niemowlakiem? 8-miesięczny chłopiec w szpitalu!

Dramatyczny finał interwencji pracowników MOPS-u w gminie Mrocza. Do szpitala w Bydgoszczy przewieziono 8-miesięcznego chłopca z bardzo poważnymi obrażeniami. Matka malucha twierdzi, że jej synek wypadł z łóżeczka, ale policja podejrzewa, że ktoś mógł znęcać się nad niemowlakiem. Sprawa jest wyjaśniana.

8-miesięczny chłopiec trafił do szpitala po interwencji pracowników MOPS-u i dzielnicowego. Maluch ma poważne obrażenia: złamane obie kości podudzia prawej nogi, zwichnięty prawy staw łokciowy, podejrzenie złamania lewej kości promieniowej łokciowej i obrzęki na ciele.

Lekarze uważają, że rany nie są świeże, mogły powstać ok. tydzień temu. Matka malucha twierdzi, że obrażenia powstały wskutek upadku dziecka z łóżeczka. Policja jednak kwestionuje te słowa.

- Znamy wersję przedstawioną przez mamę, jednak nie wykluczamy, że obrażenia powstały wskutek działania osób trzecich - mówi podkomisarz Justyna Andrzejewska z policji w Nakle nad Notecią. - Wyjaśniamy okoliczności, w jakich doszło do obrażeń 8-miesięcznego dziecka. 25-letnia mama chłopca została zatrzymana do wyjaśnienia sprawy, dzisiaj będziemy wykonywać z nią czynności - dodaje.

Chłopiec pozostaje pod opieką lekarzy w bydgoskim szpitalu. Policja aktualnie wyjaśnia kiedy i w jaki sposób malutki chłopczyk odniósł obrażenia.

- Ustalamy, czy to możliwe, żeby tak poważne obrażenia powstały po upadku z łóżeczka - potwierdza podkomisarz Justyna Andrzejewska.