Matka skatowanego Kubusia trafiła na 3 miesiące do aresztu. Co z ojczymem?

2020-02-17 10:45 EIB
Skatowali 8-miesięcznego synka
Autor: reprodukcja Piotr Lampkowski/SUPER EXPRESS, materiały policji Bydgoszcz Matka skatowanego Kubusia trafiła na 3 miesiące do aresztu. Co z ojczymem?

Policjanci z Nakła wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do powstania obrażeń u 8-miesięcznego chłopca, który hospitalizowany jest w szpitalu w Bydgoszczy z urazami kończyn dolnych i górnych. Dziecko trafiło do szpitala w miniony piątek (14.02.20) po interwencji dzielnicowego i asystenta rodziny.

Do wyjaśnienia w sobotę (15.02.20) na terenie Bydgoszczy została zatrzymana 25-letnia matka chłopca. Około 13 w Mroczy został zatrzymany także jej 28-letni konkubent.

W sprawie powołano biegłego, który ma określić kiedy powstały obrażenia u dziecka i jaki był mechanizm ich powstania. Znana jest wersja przedstawiana przez matkę, jakoby chłopiec spadł kanapy, jednak nie można wykluczyć, że do powstania jego obrażeń przyczyniły się inne osoby.

Materiały zgromadzone w sprawie przez policję zostały wczoraj (16.02.20) przekazane do oceny prokuratorowi, który zdecydował o przedstawieniu kobiecie zarzutów znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 8-miesięcznym synem i 4 letnią córką. Jeszcze tego samego dnia odbyło się posiedzenie sądu, na którym zapadła decyzja, że 25-latka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Dzisiaj (17.02.20) zapadną dalsze decyzje w sprawie zatrzymanego 28-latka.