Skatowali 8-miesięcznego Kubusia. Jego oprawcy trafili do aresztu

2020-02-18 11:19 EIB
Skatowali 8-miesięcznego Kubusia. Jego oprawcy trafili do aresztu
Autor: UM Bydgoszcz/ Facebook REPRODUKCJA PIOTR LAMPKOWSKI/SUPER EXPRESS Skatowali 8-miesięcznego Kubusia. Jego oprawcy trafili do aresztu

Wczoraj (17.02.20) zapadły kolejne decyzje w sprawie zatrzymanych do sprawy obrażeń ujawnionych u 8-miesięcznego chłopca, który w piątek trafił do szpitala w Bydgoszczy. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi także 28-letni konkubent matki dziecka.

Nakielscy policjanci prowadzą postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności, w jakich doszło do powstania obrażeń u 8-miesięcznego chłopca z Mroczy. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 25-letnią matkę i jej 28-letniego konkubenta.

Na wniosek prokuratora w niedzielę (16.02.20) nakielski sąd zastosował 3-miesięczny areszt wobec matki dziecka. Wcześniej kobieta usłyszała prokuratorskie zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad synem oraz 4-letnią córką.

Wczoraj (17.02.20) zarzuty w tej sprawie oskarżyciel przedstawił jej 28-letniemu konkubentowi. Mieszkaniec Mroczy jeszcze tego samego dnia stanął przed sądem, który zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.  

Za przestępstwo znęcania się grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Kara ta jest wyższa w przypadku znęcania się nad osobą z różnych względów nieporadną, a także kiedy udowodnione zostanie, że przy znęcaniu stosowane było szczególne okrucieństwo.

Zachowanie podejrzanych oceni sąd, który zdecyduje o karze dla 25-latki i jej konkubenta.