Niepełnosprawna Anna Derewienko, bydgoska malarka wyrzucona z fundacji. Przez politykę?

i

Autor: Facebook / konto Anny Derewienko Niepełnosprawna Anna Derewienko, bydgoska malarka wyrzucona z fundacji. Przez politykę?

Niepełnosprawna Anna Derewienko, bydgoska malarka, wyrzucona z fundacji. Przez politykę?

2020-07-10 7:12

O bydgoskie Fundacji DUM SPIRO SPERO mówi cała Polska. Jedna z podopiecznych publicznie oznajmiła, że została wyrzucona z fundacji za swoje poglądy polityczne. Pani prezes fundacji zapewnia, że o decyzji o rozwiązaniu umowy z panią Ania zadecydowały inne względy.

Kampania wyborcza zbliża się do końca. W czwartek, 9 lipca, głośno jest o fundacji w Bydgoszczy. DUM SPIRO SPERO pomaga niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży.

Jedną z osób, która była przez nią wspierana, była pani Anna Derewieńko, bydgoska malarka.

Pani Ania na swoim profilu zamieściła dramatyczny wpis. Poinformowała w nim, że to z powodu jej poglądów politycznych i tego, że popiera prezydenta Andrzeja Dudę rozwiązano z nią umowę.

"Nie jestem już podopieczną Fundacji Dum Spiro Spero z siedzibą w Bydgoszczy, której Prezesem jest radna miasta Bydgoszczy, pani Katarzyna Zwierzchowska, zasiadająca także w kilku komisjach Urzędu Miasta, przydzielających fundusze na działania kulturalne i oświatowe, a także odpowiedzialna za działania miasta promujące miasto Bydgoszcz.
Zostałam wykluczona z Fundacji przez jej Zarząd, który powołał się na bliżej nie określone niestosowne moje zachowanie, w wyniku którego rzekomo utracił sponsora.
Nie będę popierać partii politycznej tylko dlatego, że zorganizowano mi jedną czy drugą wystawę.
Nie będę także popierać wszystkich działań radnych miasta tylko dlatego, że są radnymi miasta" - pisze na swoim profilu na Facebook Anna Derewieńko.

Przeczytaj także: Młodzi artyści zaśpiewali dla niepełnosprawnych dzieci. Świąteczny koncert w Bydgoszczy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tyska fundacja Przystań Ocalenie potrzebuje pomocy

Poprosiliśmy o komentarz do tej sprawy Katarzynę Zwierzchowską, prezes fundacji.

- Nie jestem członkiem PO. Jestem radną. Należę do klubu KO – mówi Katarzyna Zwierzchowska i dodaje: – Z panią Anna fundacja miała podpisaną umowę na prowadzenie subkonta, na które nasi sponsorzy mogli wpłacać środki. Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej – wyjaśnia Zwierzchowska

- Na początku lipca otrzymaliśmy pismo od grupy sponsorów, w którym Fundacja została poinformowana, że wycofują się oni ze współpracy z nami. Powodem takiej ich decyzji miał być ich spór z panią Anną. W piśmie były podane szczegóły, ale ja nie będę o nich mówić. Po tym piśmie zdecydowaliśmy się wypowiedzieć pani Annie umowę.

- Ja nie wiem jakie pani Anna ma poglądy polityczne. Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia – zapewnia prezes fundacji.

Zobacz także: Bydgoszcz. Dramatyczna reanimacja 15-latki. Potrącenie na skrzyżowaniu Warszawskiej i Fredry [ZDJĘCIA]

Nasi Partnerzy polecają