Potężna wichura przeszła przez Bydgoszcz i region! Połamane drzewa i zerwane dachy [ZDJĘCIA]

2021-10-22 7:41
Potężna nawałnica przeszła przez Bydgoszcz i region! [ZDJĘCIA]
Autor: OSP Brzoza

To była bardzo pracowita noc dla strażaków z Kujaw i Pomorza, którzy do tej pory są wzywani do szkód, jakie wyrządziła wichura. Zgłoszenia dotyczą głównie do połamanych drzew i zerwanych dachów. Niektóre domu wciąż są pozbawione prądu. Trwa usuwanie szkód i liczenie strat.

Potężna nawałnica przeszła przez Bydgoszcz i region! Połamane drzewa i zerwane dachy

- Zgłoszenia wpływają praktycznie cały czas od południa. Około 90 proc. próśb o interwencję dotyczyło powalonych drzew, połamanych konarów i gałęzi, które spadły na jezdnie, place i budynki. Pozostałe są związane są z uszkodzeniami dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, garażach i wiatach. Silne podmuchy wiatru wyrządziły szkody we wszystkich powiatach województwa, najwięcej w rejonie Bydgoszczy, Torunia i Inowrocławia - powiedział dyżurny KW PSP.

Zobacz: Tragiczny bilans wichury na Dolnym Śląsku. Ofiary śmiertelne, ranni, ogromne straty

Jak informuje PAP, w Osówcu koło Bydgoszczy przewrócone drzewo spowodowało perturbacje w ruchu na drodze ekspresowej S4. Przez ponad dwie godziny zablokowany był jeden z pasów jezdni w kierunku Poznania.

Setki domów bez prądu! Najgorzej w gminie Osielsko

Silny wiatr pozbawił prądu setki mieszkańców Bydgoszczy oraz okolic. Najgorzej było w gminie Osielsko, gdzie prąd wrócił dopiero w nocy. Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało kolejne ostrzeżenie dotyczące piątku. Tym razem z większą siłą zacznie wiać około godz. 10 i może utrzymywać aż do godz. 20.

Jego przewidywana prędkość to od 50 do 90 km/h.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Potężna wichura we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE