Potężna wichura przejdzie przez Bydgoszcz i region! IMGW: "Zagrożenie zdrowia i życia" [21.10.2021]

2021-10-21 7:30
Nad Polskę NADCIĄGA WICHURA! Porywy nawet do 100 km/h. Te województwa są zagrożone [LISTA]
Autor: pixabay.com Wielkopolska: Potężna wichura łamała drzewa jak zapałki! Prawie 2 tys. wezwań straży pożarnej

Uwaga mieszkańcy Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego! Jest alert IMGW dla regionu. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, w porywach nawet do 90 km/h! Szczegóły przekazało Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Ostrzeżenie IMGW dla Bydgoszczy! Powieje bardzo SILNY WIATR! [21.10.2021]

Ostrzeżenie IMGW dla Bydgoszczy i okolic obowiązuje od czwartku (21.10.2021) od godziny 12:00. Synoptycy Instytutu ogłosili żółty alert dla całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zagrożenie potwierdza Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Zobacz: Stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo! Wśród rannych 6-letni chłopczyk

- Na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego od godz. 12:00 dnia 21.10.2021 r. do godz. 20:00 dnia 21.10.2021 r. prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85. Stopień zagrożenia: 1 - czytamy w komunikacie.

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Ekologiczny mural powstał w Bydgoszczy. Redukuje trujące substancje w powietrzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE