Potężna wichura w Bydgoszczy i regionie! IMGW: "Zagrożenie zdrowia i życia" [17.01.2022]

2022-01-17 7:46
Lubuskie: Prawie TYSIĄC interwencji podczas weekendowej wichury!
Autor: Pixabay Lubuskie: Prawie TYSIĄC interwencji podczas weekendowej wichury!

Uwaga mieszkańcy Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego! Jest alert IMGW dla regionu. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, w porywach nawet do 110 km/h! Szczegóły przekazało Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Ostrzeżenie IMGW dla Bydgoszczy! Powieje bardzo SILNY WIATR! [17.01.2022]

Ostrzeżenie IMGW dla Bydgoszczy i okolic obowiązuje do poniedziałku, 17 grudnia do godziny 18:00. Synoptycy Instytutu wydali czerwony alert dla całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zagrożenie potwierdza Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Zobacz: Remont torowiska na ul. Perłowej w Bydgoszczy. Prace nabierają tempa! [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 110 km/h, z północnego-zachodu. Najsilniejsze porywy spodziewane są w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 2 - czytamy w komunikacie.

Co oznaczają ostrzeżenia drugiego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Zimna kąpiel morsów w podbydgoskich Pieckach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE