Liczy się każde wsparcie

Potężny pożar zabrał im dorobek życia! Ruszyła zbiórka dla rodziny z Borówna

2022-12-06 12:08

Rodzina z Borówna pod Bydgoszczą przechodzi przez prawdziwy dramat. Ich dom spłonął doszczętnie z całym dorobkiem. Gmina Dobrcz ogłosiła zbiórkę na rzecz rodziny, która została teraz bez dachu nad głową. Potrzebne jest dosłownie wszystko!

Borówno: Pożar domu jednorodzinnego. Gigantyczne straty

Zgłoszenie o pożarze strażacy odebrali 4 grudnia 2022 r. około godziny 2 w nocy. Płonął budynek jednorodzinny przy ul. Gdańskiej w miejscowości Borówno (powiat bydgoski). W działania gaśnicze zaangażowani byli strażacy z Bydgoszczy, Suponina, Osielska, Wudzyna i Dobrcza.

- Na miejscu rano trwało jeszcze dogaszanie. Gdzieniegdzie jeszcze pojawiały się płomienie, zawalił się dach. Trzeba było to wszystko dogasić i rozebrać - mówił dziennikarzom "Express Bydgoskiego" oficer dyżurny stanowiska kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Na razie nie są znane okoliczności pożaru. Sprawę bada policja.  

Potworny pożar w Borównie. Co z rodziną?

Na miejscu - oprócz straży - pojawili się także ratownicy medyczni. Wszyscy domownicy zostali przebadani, jednak nikt nie doznał obrażeń. Swoją pomoc pogorzelcom zaproponował sołtys Dobrcza. Jak ustalił "Express Bydgoski", nocleg zaproponowała im rodzina.

Mieszkańcy Borówna i całej gminy Dobrcz są głęboko poruszeni wydarzeniami. - Rodzina została bez niczego. To naprawdę straszne - mówi nam jedna z mieszkanek, która poinformowała nas, że ruszyła zbiórka na rzecz rodziny.

- Poszkodowani zostali bez najpotrzebniejszych artykułów gospodarstwa domowego, zatem obecnie najbardziej oczekiwane będą: koce, pościele, poduszki, sztućce, talerze, szklanki itp. (z wyjątkiem garnków). Prosimy, aby przekazywane artykuły były nowe – być może mają Państwo nieużywane ww. artykuły lub mogą je zakupić i przekazać dla potrzebującej rodziny, jeśli tak dary będziemy zbierać w najbliższy piątek, 9.12.2022 r. w godz. od 17:00 do 19:00 w świetlicy w Borównie. Z góry dziękujemy wszystkim, którzy włączą się w tę szlachetną akcję - informuje Gmina Dobrcz, która koordynuję pomoc poszkodowanym.

Sonda
Czy pomagasz charytatywnie innym osobom?
Pożar hali sportowej w Białymstoku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają