Potężny wiatr w Bydgoszczy i regionie! IMGW wydaje żółty alert pogodowy [14.01.2022]

2022-01-14 9:11
Potężny wiatr w Bydgoszczy i regionie! IMGW wydaje żółty alert pogodowy [14.01.2022]
Autor: pixabay.com Potężny wiatr w Bydgoszczy i regionie! IMGW wydaje żółty alert pogodowy [14.01.2022]

Uwaga mieszkańcy Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego! Jest alert IMGW dla regionu. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągnąć nawet do 75 km/h! Szczegóły przekazało Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Bardzo silny wiatr w Bydgoszczy i regionie! IMGW wydaje żółty alert pogodowy

Ostrzeżenie IMGW dla Bydgoszczy i okolic obowiązuje do piątku (14 stycznia) do godziny 16:00. Synoptycy Instytutu ogłosili żółty alert dla całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zagrożenie potwierdza Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. - Na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 1 - czytamy w zamieszczonym komunikacie.

Zobacz: Wypadek na DK 25 pod Bydgoszczą! Kilka osób rannych, w tym dziecko [ZDJĘCIA]

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Dron obserwował kierowców w Bydgoszczy. Policja pokazuje nagranie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE