Pracownicy sądów w Bydgoszczy stracili cierpliwość. Domagają się podwyżek! [AUDIO]

2018-12-12 13:57
Pracownicy sądów w Bydgoszczy stracili cierpliwość. Domagają się podwyżek! [AUDIO]
Autor: Dawid Olszewski Pracownicy sądów w Bydgoszczy stracili cierpliwość. Domagają się podwyżek! [AUDIO]

Na razie przychodzą do pracy, ale nie wiadomo jak długo. Pracownicy sądów w Bydgoszczy stracili cierpliwość. Domagają się podwyżek. Przed budynek sądu okręgowego w Bydgoszczy wyszli pracownicy administracyjni, protokolanci i asystenci. Ale wspierają ich też sędziowie i adwokaci.

- Miarka się przebrała. Żądamy podniesienia naszych pensji. Zarabiamy między 2,5 tys. - 3 tys. brutto, co jest po prostu śmieszne - mówią pracownicy sądów w Bydgoszczy. Chcą więcej zarabiać. - Policjantom się udało, to nam też się uda - powiedzieli naszemu reporterowi.

Posłuchajcie:

Zobacz: Uwaga, kierowcy! Ogromne korki na Wałach Jagiellońskich w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

O 12.00 podczas przerwy śniadaniowej po raz kolejny wyszli przed budynek sądu, by zaprotestować. Mogli liczyć na wsparcie sędziów i adwokatów.

Pracownicy sądu w Bydgoszczy codziennie do piątku będą będą wychodzić przed budynek sądu. W niektórych sądach w kraju posypały się zwolnienia lekarskie. W Bydgoszczy na razie takiej sytuacji nie ma.

Zobacz: Prezydent Bydgoszczy przekaże 1,5 mln zł na kolejną edycję Camerimage, ale pod pewnymi warunkami! [AUDIO]

TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE