Egzamin ósmoklasisty, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Egzaminy ósmoklasistów

Próbny EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021: Matematyka. ODPOWIEDZI i arkusze sprawdzisz TUTAJ

2021-03-18 11:58

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021: Matematyka. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj, w tym artykule. Z jakimi zadaniami z matematyki musieli zmierzyć się uczniowie kończący ośmioletnią podstawówkę? Jaką wiedzą musieli się wykazać? Zobacz pytania, zadania, arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi do egzaminu z matematyki. W czwartek o godz. 9:00 w całym kraju próbny egzamin ósmoklasisty 2021 przygotowany przez CKE. Zobacz arkusze! Mamy sugerowane odpowiedzi do egzaminu z matematyki!

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021: Matematyka. Seria testów diagnostycznych przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną dla uczniów kończących szkołę podstawową rozpoczęła się w środę, 17 marca od języka polskiego: Próbny egzamin ósmoklasisty 2021. Język polski dał w kość! Zobacz odpowiedzi i arkusze CKE [ZAPIS RELACJI]. Dziś egzamin ósmoklasisty z matematyki. Tutaj, w tym artykule, sprawdzisz sugerowane odpowiedzi i arkusze CKE z matematyki. Zajrzyj do galerii poniżej!

Najważniejsze informacje o próbnym egzaminie ósmoklasisty 2021 z matematyki znajdziesz w naszej relacji na żywo: Próbny egzamin ósmoklasisty 2021. Matematyka w czwartek, 18 marca. Tutaj sprawdzisz odpowiedzi i arkusze CKE [RELACJA NA ŻYWO].

Zobacz arkusze CKE i ODPOWIEDZI z próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021 z matematyki w galerii poniżej!

Sprawdź sugerowane odpowiedzi i rozwiązania do zadań otwartych próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021, przygotowanego przez CKE na 18 marca.

Znajdziesz je w galerii poniżej: Egzamin z matematyki: ODPOWIEDZI. Próbny egzamin ósmoklasisty 2021. Zadania otwarte

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021: Matematyka. Jakie były zadania?

W galerii powyżej publikujemy cały próbny egzamin ósmoklasisty 2021 z matematyki – wszystkie arkusze CKE. Jakie zadania znalazły się na teście? Zobacz w galerii. Uczniowie musieli zmierzyć się z 15 pytaniami zamkniętymi i 10 otwartymi. Te ostatnie części z nich sprawiły poważny kłopot. Zobacz przykładowe zadania!

Zadanie nr 18. W kwiaciarni było trzy razy więcej czerwonych róż niż białych. Pan Nowak kupił 40 czerwonych róż i wtedy w kwiaciarni zostało dwa razy więcej białych róż niż czerwonych. Ile białych róż było w kwiaciarni? Zapisz obliczenia.

Zadanie nr 16. Pewną kwotę rozdzielono na trzy nagrody pieniężne. Marcin dostał 2 razy więcej pieniędzy niż Jędrek, a Kamil 2 razy mniej niż Jędrek. Uzasadnij, że Kamil otrzymał 1/7 tej kwoty.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021: Matematyka. Zasady egzaminu

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 z matematyki ma do złudzenia przypominać ten prawdziwy, zdawany przez uczniów kończących szkołę podstawową. Podobnie inne przedmioty z próbnego egzaminu ósmoklasisty CKE. W tym roku testy są realizowane z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego. Od przyszłego roku zmieni się formuła egzaminu ósmoklasisty – uczniowie kończący podstawówkę będą też zdawać jeden dodatkowy, wybrany przedmiot – podobnie jak na maturze. Do wyboru: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

  • pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
  • drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
  • trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2022 również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut.

Podczas egzaminów uczniowie mogą mieć ze sobą jedynie przybory do pisania i linijkę na egzamin ósmoklasisty z matematyki.

Zobacz też: Próbny egzamin ósmoklasisty 2021. Uczniowie liczą na PRZECIEKI z matematyki. To będzie na egzaminie!

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021: Matematyka. ODPOWIEDZI: Kiedy je poznamy?

Kiedy poznamy i gdzie sprawdzić odpowiedzi do próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021 z matematyki? Sugerowane odpowiedzi opublikujemy w tym artykule tuż po zakończeniu egzaminu. Oficjalne odpowiedzi CKE i zasady oceniania do egzaminu ósmoklasisty z matematyki 2021 (próbny test diagnostyczny) pojawią się tutaj i na stronach CKE po godz. 16.00.

Pełny lockdown w cajej Polsce od soboty! Jakie zasady i ograniczenia?

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021: Matematyka. Co na egzaminie?

Egzamin ósmoklasisty 2021 z matematyki ma zawierać cztery zadania otwarte – zapowiada CKE. To mniej niż w poprzednich latach. Będzie można za nie uzyskać 10 punktów. Za zamknięte – 15. Na arkuszach CKE pojawią się tylko zagadnienia znajdujące się w podstawie programowej i to w ograniczonym zakresie. Nie będzie więc zadań dotyczących dowodów geometrycznych, ograniczone zostały też wymagania dotyczące działań na pierwiastkach, stereometrii.

Zobacz też: Próbny egzamin ósmoklasisty 2021. Język polski. Sprawdź odpowiedzi i arkusze CKE. "Był nawet łatwy"

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 z matematyki rozpoczyna się w czwartek, 18 marca, o godz. 9.00. Jego przeprowadzenie jest dobrowolne, ale większość szkół podstawowych zdecydowała się na taki krok, by sprawdzić wiedzę uczniów i pozwolić im na „sprawdzenie się” przed prawdziwym egzaminem ósmoklasisty 2021.