Egzamin ósmoklasisty 2022

i

Autor: Kasia Zaremba/Super Express Egzamin ósmoklasisty 2022

Odpowiedzi i arkusze z j. polskiego

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem: odpowiedzi i arkusze z matematyki i angielskiego. "W zadaniu z maratonem wyszło 144"

2022-12-08 11:16

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem: angielski, 8 grudnia. Gdzie można znaleźć odpowiedzi i arkusze z angielskiego i matematyki? - zastanawiają się ósmoklasiści i ich rodzice, którzy są ciekawi, ile punktów uda się uzbierać. Niektórzy już wiedzą, że będzie pogrom. Obstawiają, że z matematyki uda im się uzbierać zaledwie kilka procent punktów. A jak będzie z angielskim? Wybrane arkusze i klucze odpowiedzi można znaleźć na stronie wydawnictwa Operon. Czy zostaną tam również opublikowane odpowiedzi z próbnego egzaminu ósmoklasisty 2023? Wyjaśniamy w tym artykule.

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem: arkusze i odpowiedzi z matematyki

Aktualizacja: W czwartek, 8 grudnia, w wybranych szkołach przeprowadzony został próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem z języka angielskiego (i innych języków obcych). Po zakończonym egzaminie, ósmoklasiści szukają w internecie arkuszy i odpowiedzi z angielskiego i innych języków obcych, by sprawdzić, jak im poszło.

Próbny egzamin ósmoklasisty: odpowiedzi i arkusze Operonu

Gdzie wydawnictwo Operon opublikuje arkusze i odpowiedzi z próbnego egzaminu ósmoklasisty 2023? na początku listopada 2022, jeszcze przed maturą próbną z Operonem kontaktowaliśmy się z wydawnictwem, by zapytać, gdzie będzie można znaleźć przygotowywane przez nich egzaminacyjne arkusze i odpowiedzi. Operon poinformował wówczas, że po konsultacjach z nauczycielami zdecydowano się nie udostępniać arkuszy i odpowiedzi. - Uwzględniając prośby nauczycieli i ich potrzeby zdecydowaliśmy o tym, by nie publikować arkuszy i kluczy odpowiedzi na stronie internetowej Operonu ani w innych serwisach - informowało wówczas wydawnictwo.

Wcześniej pisaliśmy:

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem: arkusze i odpowiedzi z matematyki

Pojawiają się już pierwsze komentarze uczniów i odpowiedzi po próbnym egzaminie ósmoklasisty z Operonem. Matematyka jak zwykle załamała wielu zdających. - Obstawiam 7% - przyznaje jedna z ósmoklasistek. - Boże obstawiam 14% - dodaje inna zdająca. Na szczęście to tylko egzaminy próbne, uczniowie mają jeszcze kilka miesięcy na powtórki, by poprawić swój wynik na właściwym egzaminie ósmoklasisty 2023. A jakie są poprawne odpowiedzi do zadań? Uczniowie dzielą się swoimi wynikami w internecie. Wielu ósmoklasistów pyta, ile powinno wyjść w zadaniu z maratonem? Odpowiedzi są różne. - Mi wyszło 144, ale wydaje mi się, że miało wyjść 48 - relacjonuje jeden ze zdających. - Mi wyszło chyba 48 - dodaje inna uczennica. Na poprawne odpowiedzi i rozwiązania uczniowie będą musieli niestety jeszcze poczekać.

Wcześniej pisaliśmy:

Trwa próbny egzamin ósmoklasisty 2023 z Operonem. W środę, 7 grudnia 2022, uczniowie mierzą się z egzaminem z matematyki. Jakie zadania znalazły się w arkuszu? Dowiemy się, gdy ósmoklasiści skończą rozwiązywać zadania. Na razie towarzyszy im bardzo duży stres. Matematyka od lat jest postrachem uczniów. - Będzie koszmar na matmie - przyznaje wprost jeden z ósmoklasistów na Twiiterze. - Błagam, żeby nie poszło mi jakoś tragicznie na matmie - prosi inna uczennica. Trzymamy kciuki za wszystkich piszących próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem z matematyki!

Wcześniej pisaliśmy:

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem: arkusze i odpowiedzi z polskiego

Rozpoczął się próbny egzamin ósmoklasisty 2023 przygotowany przez wydawnictwo Operon. We wtorek, 6 grudnia 2022, uczniowie zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego. Arkusze próbnego egzaminu ósmoklasisty z Operonem zostały dostarczone do szkół, które zgłosiły chęć przeprowadzenia egzaminu próbnego. Uczniowie po rozwiązaniu zadań z arkusza z języka polskiego szukają w internecie odpowiedzi oraz klucza rozwiązań. Są ciekawi, jak im poszło i czy zaznaczyli prawidłowe odpowiedzi. - Co zaznaczyliście w tym zadaniu o dopełnieniu/okoliczniku? - dopytuje swoich kolegów jeden z ósmoklasistów. Niestety, nie mamy dobrych informacji dla uczniów, którzy liczą na oficjalne odpowiedzi do próbnego egzaminu ósmoklasisty 2023 z Operonem.

Odpowiedzi i arkusze z próbnego egzaminu ósmoklasisty z poprzednich lat można znaleźć na stronie internetowej wydawnictwa Operon. A w galerii poniżej zamieszczamy arkusz i odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022.

Nasi Partnerzy polecają