Prognoza pogody na jutro to prawdziwy armagedon! IMGW: będą burze i ulewy! [Radar burz 15.05.2021]

Prognoza pogody na jutro to prawdziwy armagedon! IMGW: będą burze i ulewy! [Radar burz 15.05.2021]
Autor: Pixabay Prognoza pogody na jutro to prawdziwy armagedon! IMGW: będą burze i ulewy! [Radar burz 15.05.2021]

Prognoza pogody na jutro (sobota, 15.05.2021). Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w swoich prognozach informują, że czeka nas nieprzyjemna, pod względem pogody, sobota. W wielu regionach kraju będą ulewy i burze. Do tego będzie wiał bardzo silny wiatr. IMGW informuje, że Polska pozostanie pod wpływem niżu, którego ośrodek będzie przemieszczał się dalej na północ, w nocy nad Danię, a w dzień nad południową Szwecję. Do kraju będzie napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Przeczytaj prognozę pogody na jutro, 15.05.2021.

Spis treści

  1. Prognoza pogody 15.05.2021
  2. Pogoda, sobota, 15.05.2021 - województwa
  3. Radar burz online, gdzie jest burza?

Prognoza pogody 15.05.2021

15.05.2021 - prognoza pogody

Jaka będzie pogoda w sobotę, 15 maja? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że Polska pozostanie pod wpływem niżu, którego ośrodek będzie przemieszczał się dalej na północ, w nocy nad Danię, a w dzień nad południową Szwecję.

- Wciąż niżowi towarzyszyć będzie pofalowany front atmosferyczny. Napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w nocy powoli będzie rosnąć, a w dzień spadać - piszą w swojej prognozie pogody meteorolodzy z IMGW.

Zobacz koniecznie: Nie chciał brać udziału w szemranych interesach. Ojciec nasłał na niego kiboli. Tragedii zapobiegli żołnierze Rutkowskiego [Rutkowski Story w Super Express. Wideo]

Pogoda, sobota, 15.05.2021 - województwa

Jaka będzie pogoda w sobotę, 15 maja?

IMGW przygotowało prognozy pogody dla poszczególnych województw w Polsce.

W województwie zachodniopomorskim i pomorskim w sobotę, 15 maja, zachmurzenie w ciągu dnia będzie duże. Prognozowane są spore przejaśnienia i przelotne opady deszczu. Na zachodzie mogą lokalnie wystąpić burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm. 

- Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C, tylko nad morzem od 11°C do 13°C. Wiatr słaby, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h - informuje IMGW.

Przeczytaj: Noc Muzeów 2021 Warszawa. Kiedy jest Noc Muzeów 2021? Jakie hity czekają na nas w Warszawie?

Meteorolodzy z IMGW w prognozie dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego informują o umiarkowanym, a okresami dużym zachmurzeniu. Miejscami mogą wystąpić burze i opady deszczu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wynosić będzie od 16°C do 18°C.

Podobnie sytuacja będzie wyglądać w województwach wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim.

W województwie mazowieckim, łódzkim i lubelskim w sobotę, 15 maja, zachmurzenie w ciągu dnia będzie umiarkowane, okresami duże.

- Miejscami przelotny deszcz, a na północnym wschodzie możliwa jest burza. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni - informuje IMGW.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że w województwie dolnośląskim, opolskim i śląskim zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Możliwe są przelotne opady deszczu. Po południu lokalnie mogą wystąpić burze.

- Temperatura maksymalna od 17°C do 21°C, wysoko w Sudetach i Beskidach od 4°C do 7°C. Wiatr słaby, w czasie burz w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni - pisze w swojej prognozie pogody na sobotę, 15.05.2021, IMGW.

Zobacz: Zderzenie hulajnogi z oplem w centrum Warszawy. "Obaj mieli zielone" [MAMY ZDJĘCIA]

W regionach województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego zachmurzenie w sobotę będzie umiarkowane, po południu okresami wzrastające do dużego.

- Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C, w rejonach podgórskich od 15°C do 17°C, wysoko w Beskidach od 4°C do 7°C, na szczytach Tatr około 3°C. Wiatr słaby, zachodni. Wysoko w górach wiatr - informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Radar burz online, gdzie jest burza?

Gdzie jest burza? Sprawdź radar burz online

W sieci nie brakuje stron, które zajmują się analizowaniem danych meteorologicznych i prognozowaniem, gdzie i kiedy w ciągu najbliższej doby mogą pojawić się burze.

Każdego dnia prognozę pogody pod kątem prawdopodobieństwa wystąpienia burz – ich lokalizacji i sił – zamieszcza m.in. portal lowcyburz.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Skywarn Polska – Polscy Łowcy Burz.

Na stronie burzoweinfo.pl znajdziemy aktualne ostrzeżenia burzowe, a dzięki radarowi piorunów ze strony widzimy, gdzie aktualnie znajduje się burza.

Gdzie dokładnie uderzają błyskawice zobaczysz w realnym czasie.

Mapa z danymi stacji pogodowych i radarem pogodowym.

Świetny, czeski radar z przemieszczającymi się frontami burzowymi.

Dzik Adaś dostał dzika maskotkę, żeby nie czuł się samotny
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE