Przepiękna lekcja historii. Tak uczniowie VII LO świętowali odzyskanie niepodległości [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-11-08 16:21 Dorota Lakner

To była prawdziwa lekcja historii. Młodzież z bydgoskiego 7 LO dosłownie przeniosła się w czasie. W obchody Święta Niepodległości włączył się każdy. Klasy przygotowały prezentacje, był pokaz mody z okresu XX lecia międzywojennego, można było się dowiedzieć się o czym się rozmawiało, jak spędzało wolny czas i co się śpiewało. Ale najpierw był przemarsz z wielką flagą Polski

- Nasi uczniowie sami, nawzajem sobie opowiadają historię Niepodległej Polski, tego jak budowała swoją niepodległość i przypominają o tym, z czego my możemy być dumni i co jest naszym trwałym dorobkiem i wkładem w kulturę polską i europejską - mówi Aneta Plewa, organizatorka obchodów w VII LO.

Każda klasa przygotowała projekt na temat, który sama sobie wybrała. W każdej sali lekcyjnej była przygotowana inna prezentacja. Dużo klas zdecydowało się na pokazanie kultury XX lecia międzywojennego. Można było zobaczyć życie elit, jak Piłsudski się bawił w kasynie. Poznaliśmy ikony polskiego aktorstwa, a klasa medyczna opowiadała o tym, jak rozwijała się medycyna w tamtych czasach.

Nad tekstem znajdziecie wyjątkowy film z tego wydarzenia!