Rajd Bawarii za nami! Ekipy Automobilklubu Bydgoskiego wywalczyły świetnie miejsca [WIDEO, AUDIO]

2016-05-19 10:00
Kierowcy rajdowi z Bydgoszczy stanęli na podium niemieckiego pucharu Schooter Cup w Bawarii.
Autor: Archiwum prywatne Jacka Kociszewskiego Kierowcy rajdowi z Bydgoszczy stanęli na podium niemieckiego pucharu Schooter Cup w Bawarii.

Było ciężko, brodzili w błocie, ale dali radę. Kierowcy rajdowi z Bydgoszczy znów stanęli na podium w ważnym wyścigu.

Za nimi trzecia runda niemieckiego pucharu Schooter Cup w Bawarii. Ekipy z Automobilklubu Bydgoskiego stanęły na podium. Jacek Kociszewski i Maciej Figel zajęli drugie miejsce. Na trzecim uplasowali się Dawid Struensee i Michał Jucewicz.

Zobaczcie niezwykle efektowny film z rajdu:

Cała trasa liczyła 90 kilometrów. Konkurencja była duża, bo startowało 80 załóg, m.in. z Niemiec, Finlandii i Austrii, a warunki były ciężkie.

- Trasa była bardzo wymagająca, niewybaczająca błędów. Dwa dni przed startem na trasie padał ulewny deszcz, więc było bardzo ślisko. Większość dróg szutrowych zamieniła się w drogi błotne, a miejscami trzeba było jechać w strumieniu - mówi pilot Jacek Kociszewski.

Z Jackiem Kociszewskim rozmawiała Lidia Rachwalska, reporterka Radia ESKA:

A jakie prędkości osiągają rajdowcy?

Deklarują, że nie są zbyt duże, jakby się mogło wydawać.

- Nie przekraczamy 180 km/h. Potrzebne jest natomiast przyspieszenie i dobre trzymanie się drogi, bo rajd wygrywa się pokonując idealnie zakręty - wyjaśnia Kociszewski

Kolejne zawody, w których wystartują bydgoszczanie 2 lipca w miejscowości Teterow (Niemcy) na jednym z największych szutrowych torów w Europie.

Czytaj także: European Cycling Challenge 2016: Bydgoszcz walczy o zwycięstwo! [AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE