Rozpętał awanturę w sklepie, a potem chciał przekupić policjantów. Nie uwierzysz, na ile wycenił swoją wolność!

2021-05-11 14:02 Anna Gołata
Rozpętał awanturę w sklepie, a potem chciał dogadać się z policjantami. Chciał kupić sobie wolność za 300 zł
Autor: pixabay.com Rozpętał awanturę w sklepie, a potem chciał "dogadać się" z policjantami. Chciał kupić sobie wolność za 300 zł

Policjanci z Posterunku Policji w Łasinie (powiat grudziądzki) zatrzymali mężczyznę, który usiłował ich przekupić. 31-latek chciał się „dogadać” z mundurowymi, bo nie chciał trafić do celi. Jak nietrudno się domyślić, próba wręczenia łapówki się nie udała. Teraz mężczyźnie grozi nawet 10 lat.

Rozpętał awanturę w sklepie, a potem chciał "dogadać się" z policjantami. Chciał kupić sobie wolność za 300 zł

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 9 maja w godzinach wieczornych. To wtedy policjanci z posterunku w Łasinie otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie w jednym ze sklepów. - Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zastali tam opisanego 31-latka. Jak się okazało, nie była to pierwsza interwencja tego dnia z jego udziałem. Mężczyzna był kompletnie pijany, alkotest wykazał, że miał w organizmie blisko 3 promile - wyjaśnia podkom. Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ: Kujawsko-Pomorskie: Karambol na DK 10! Sprawca był kompletnie pijany [ZDJĘCIA]

Strzelanina w szkole w Kazaniu. Masakra w rosyjskim gimnazjum

Funkcjonariusze podjęli decyzję o umieszczeniu agresora w policyjnym areszcie, aby wytrzeźwiał. W czasie przejazdu radiowozem zatrzymany zaproponował mundurowym 300 złotych za "puszczenie go wolno". Przekupstwo policjantów mu się nie udało, dlatego noc spędził w celi.

Wczoraj (10 maja), 31-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące próby wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE