Samochód zabił jednego z najstarszych wilków w Puszczy Bydgoskiej [ZDJĘCIA]

2021-01-12 11:55 eib
Samochód zabił jednego z najstarszych wilków w Puszczy Bydgoskiej
Autor: Nadleśnictwo Solec Kujawski Samochód zabił jednego z najstarszych wilków w Puszczy Bydgoskiej

Nadleśnictwo Solec Kujawski poinformował o tragedii, do której doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11.01.2021). Samochód śmiertelnie potrącił jednego z najstarszych wilków żyjących w Puszczy Bydgoskiej.

Nie żyje jeden z najstarszych wilków z Puszczy Bydgoskiej

O tragicznej śmierci jednego z najstarszych wilków żyjących na terenie Puszczy Bydgoskiej poinformował w poniedziałek, za pośrednictwem portalu społecznościowego Nadleśnictwa Solec Kujawski, Jan Fiderewicz.

Wilk zginął w nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11.01.2021) po potrąceniu przez samochód.

- Osobnik miał około 10 lat i był najprawdopodobniej potomkiem pierwszych wilków protoplastów które przybyły do Puszczy w 2004 roku - czytamy w informacji opublikowanej przez Nadleśnictwo Solec Kujawski.

Przeczytaj: Trwają poszukiwania dwojga nastolatków z Bydgoszczy! Gdzie są Agata i Kacper?!

Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią zdjęć.

- Z przeprowadzonych przeze mnie badań wynika, że od 2004 roku w województwie kujawsko-pomorskim zginęło 50 wilków w tym udokumentowanych przypadków 43, pozostałe 7 to nie potwierdzone informacje - wyjaśnia Jan Fiderewicz i dodaje: - W samej Puszczy Bydgoskiej zginęło 17 wilków. Jednak większość z nich to młode osobniki i w większości samce. Ten staruszek to dowód na to, ze starsze osobniki unikają zagrożenia, choć w jego przypadku im starszy tym mniej ostrożny, zmysły w takim wieku stają się otępiałe. 

Wilki w środowisku naturalnym dożywają średnio 6-8 lat (dane z Ameryki Płn. i Skandynawii).

Wilk chciał zjeść fotopułapkę