Sarbinowo. Śmierć na wczasach! Mężczyzna z Bydgoszczy utonął na oczach syna! [NOWE FAKTY]

2020-08-03 12:36 Bogdan Stech
Sarbinowo. Śmierć na wczasach! Mężczyzna z Bydgoszczy utonął na oczach syna! [NOWE FAKTY]
Autor: dimitrisvetsikas1969 / pixabay Sarbinowo. Śmierć na wczasach! Mężczyzna z Bydgoszczy utonął na oczach syna! [NOWE FAKTY]

Sarbinowo to nadmorska miejscowość w powiecie koszalińskim. W niedzielę doszło tam do straszliwej tragedii. Rodzinne wczasy w ciągu sekundy zamieniły się w horror. Podczas wspólnej kąpieli 14-letni chłopiec sam rzucił się tonącemu tacie na ratunek. Niestety nie dał rady. Dopiero po godzinie odnaleziono 45-latka. Ciało mężczyznę wody wydostali WOPR-owcy. Jego bliscy są w szoku. Żona ofiary trafiła do szpitala!

Do wypadku doszło w niedzielę, 2 sierpnia po godzinie 11. Dzień był piękny i słoneczny. W Sarbinowie, przy niestrzeżonej plaży, w Bałtyku wspólnie kąpali się ojciec, 45-letni mężczyzna z 14-letnim synem.

Leżeli na dmuchanych materacach i kołach. Jak podaje serwis koszalininfo.pl mężczyzna w pewnym momencie zasłabł i osunął się do wody. Chłopiec ruszył na ratunek ojcu, ale widząc, że nie ma szans go odnaleźć wrócił na plaże i wezwał pomoc. 

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> ZACHODNIOPOMORSKIE. Superglina ze ZGIERZA ratował tonących w Bałtyku. Szef ratowników: Mieli dużo szczęścia [NOWE FAKTY]

Na miejscu błyskawicznie zorganizowali się plażowicze. Utworzyli tak zwany łańcuch życia. Wzajemnie się ubezpieczając i trzymając za ręce weszli w morze przeszukując dno. Na pomoc przybyli też ratownicy WOPR. Na plaży lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Mężczyznę udało się odnaleźć dopiero po godzinie i natychmiast podjęto próbę reanimacji. Mimo poświęcenia wielu osób i zaangażowania ratowników 45-latka nie udało się uratować. 

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Koszalin. Groźny wypadek na drodze do Mielna. Luksusowe maserati w rowie

- Mężczyzna przyjechał nad morze z Bydgoszczy - poinformował nas st. asp. Rafał Skoczylas z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Do szpitala trafił natomiast żona ofiary, która jest w głębokim szoku. 

Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa,  2 sierpnia w Polsce utonęło sześć osób. Od 1 kwietnia 2020 roku Komenda Główna Policji odnotowała 223 utonięcia.

Helikopter LPR na centralnym placu Koszalina

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.