Bydgoszcz

Stefania i Amelia znalazły pieniądze na ulicy! Ich zachowanie zaskoczyło niejednego

2023-06-27 7:30

Godną naśladowania postawą wykazały się dwie nastolatki, Stefania i Amelia, które idąc ulicą Gdańską w Bydgoszczy znalazły sporą gotówkę. - Od razu wiedziały, że trzeba ją zwrócić - ujawnia policja, która nagrodziła nastolatki za ich uczciwość.

Sytuacja miała miejsce przy ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy. Chodnikiem szły dwie 15-latki, które zwróciły uwagę na leżące pieniądze. Suma była spora, bo niemal 7 tys. zł. - Jedna z dziewczyn zadzwoniła natychmiast do mamy, a ta na policję i poinformowała o znalezisku. Na miejsce został skierowany patrol ze Śródmieścia, który zabezpieczył gotówkę. Następnie śródmiejscy policjanci dotarli do właściciela pieniędzy i poinformowali go o ich odnalezieniu - wyjaśnia rzecznik KMP w Bydgoszczy.

Okazuje się, że uczciwość i odpowiedzialność są nadal żywe. Tym bardziej cieszy taka postawa młodej części społeczeństwa.

Zobacz: Jarmark Świętojański 2023 w Bydgoszczy. Tłumy mieszkańców na Wyspie Młyńskiej [ZDJĘCIA]

W ramach uznania dla bezinteresownego i odpowiedzialnego postępowania nastolatek, Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy inspektor Witold Markiewicz zaprosił Stefanię i Amelię wraz z rodzicami do śródmiejskiego komisariatu, gdzie wspólnie ze swoim Pierwszym Zastępcą oraz Komendantem Komisariatu Policji Bydgoszcz Śródmieście podziękowali im za godną naśladowania postawę, przekazując słowa uznania i gratulacje. Dzięki reakcji Stefanii i Amelii pieniądze trafiły do właściciela, który nie krył wzruszenia podczas spotkania.

Zachowanie 15-latki z Bydgoszczy i jej rówieśniczki z Osielska jest prawdziwym wzorem godnym podziwu dla wszystkich. Ich uczciwość, odpowiedzialność i odwaga stanowią inspirację dla innych dzieci i dorosłych.

Sonda
Czy oddałbyś znalezione pieniądze?
Pobił policjantów i uciekł sprzed sądu w Piasecznie. Wstrząsające nagranie