To nie był spokojny weekend na podbydgoskich drogach. Są ofiary śmiertelne!

i

Autor: blickpixel/PD/pixabay.com To nie był spokojny weekend na podbydgoskich drogach. Są ofiary śmiertelne!

To nie był spokojny weekend na podbydgoskich drogach. Są ofiary śmiertelne!

2016-08-22 13:55

Dwie osoby zginęły na lokalnych drogach w ciągu ostatnich dwóch dni. W Woli Wapnowskiej widlak przygniótł kobietę, a niedaleko Nakła samochód uderzył w drzewo.

73-latka wypadła z ciągnika

W sobotę 20 sierpnia tuż po godzinie 18 w miejscowości Wola Wapowska (gm. Kruszwica) starsze małżeństwo wróciło na posesję gospodarstwa ciągnikiem rolniczym z pola. 82-letni mężczyzna kierował Ursusem z tzw. widlakiem, kiedy jego 73-letnia małżonka siedziała tuż obok na podłodze kabiny trzymając nogi na stopniach wejściowych. W pewnym momencie kobieta w nieustalonych okolicznościach wypadła, bądź wyskoczyła z pojazdu i w wyniku poniesionych obrażeń poniosła śmierć.

W chwili przyjazdu służb kobieta była przygnieciona przez przymocowany do ciągnika widlak. Badanie alkomatem wykazało, że siedzący za kierownicą Ursusa mężczyzna był trzeźwy.

Samochód uderzył w drzewo

W niedzielę 21 sierpnia doszło do wypadku w miejscowości Wieszki (pow. nakielski). Ok godz. 11 74-letni mieszkaniec Warszawy, kierujący Kią Ceed, jechał w stronę Nakła. Na zakręcie najprawdopodobniej nie zapanował nad samochodem, który wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale na miejscu zginęła 72-letnia pasażerka. 

Czytaj także: Wypad na grzyby omal nie zakończył się tragicznie! Bydgoszczanki zatruły się zebranymi okazami