To trudny czas dla dla bydgoskiej edukacji. Prezydent Bruski apeluje do uczniów i rodziców

2020-09-01 16:11 EIB
To trudny czas dla dla bydgoskiej edukacji. Prezydent Bruski apeluje do uczniów i rodziców
Autor: UM Bydgoszcz To trudny czas dla dla bydgoskiej edukacji. Prezydent Bruski apeluje do uczniów i rodziców

Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, apeluje do rodziców i uczniów o odpowiedzialność w trudnym czasie powrotu do szkół. Zachowanie bezpieczeństwa i ostrożności pozwoli ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. - Miasto, dyrektorzy oraz kadra pedagogiczna dołożyli wszelkich starań, aby zapewnić uczniom jak najlepsze warunki do nauki, zgodne z zaleceniami sanitarnymi - mówi Bruski.

- Nowy rok szkolny to wyzwanie dla nas wszystkich. W jednostkach oświatowych prowadzonych przez miasto Bydgoszcz naukę rozpoczyna 42 751 uczniów. Bezpieczeństwo każdego dziecka jest dla nas priorytetem – pisze w swoim liście do rodziców Prezydent Rafał Bruski. Miasto przez ostatnie tygodnie wypracowywało wspólnie z dyrektorami oraz służbami sanitarnymi rekomendacje dla wszystkich placówek oświatowych funkcjonujących w Bydgoszczy na rok szkolny 2020/2021.

Zobacz: Bydgoszcz: Zajęcia w szkole podstawowej zawieszone. Pracownik zakażony koronawirusem!- Dyrektorzy szkół starali się tak zorganizować pracę swojej placówki, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom i nauczycielom. Wprowadzili procedury dotyczące zachowania dystansu społecznego, noszenia maseczek, dezynfekcji rąk, sal lekcyjnych, zachowań na przerwach, przemieszczania się po budynku itp. Wprowadzenie i przestrzeganie procedur jest uciążliwe. Pamiętajmy jednak, że wszyscy musimy dołożyć starań, by uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy oświaty, a także ich rodziny, byli bezpieczni – dodaje prezydent Rafał Bruski. Pełna treść pisma znajduje się TUTAJ.

Rozpoczęcie roku szkolnego z perspektywy policji