Taśma policyjna

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Zdjęcie ilustracyjne

Nic się nie dało zrobić

Tragiczny pożar przyczepy kempingowej w powiecie świeckim. W środku znaleziono zwęglone zwłoki

2023-08-29 11:32

Kolejny dramat w woj. kujawsko-pomorskim. W Grabowej Buchcie (powiat świecki) spaliła się przyczepa kempingowa. Gdy płomienie udało się opanować, w środku strażacy natrafili na zwęglone zwłoki 44-letniego mężczyzny. Jak doszło do tragedii?

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 27 sierpnia. - O godzinie 23.23 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku w miejscowości Grabowa Buchta. Po dotarciu na miejsce okazało się, że pali się "buda kempingowa". Niestety pożar okazał się tragiczny w skutkach, jedna osoba poniosła śmierć na miejscu - przekazali nam pracujący na miejscu zdarzenia strażacy z OSP Brzeziny.

Zobacz: Zwłoki 19-latka na polu kukurydzy. Tragiczne ustalenia. "Brak urazów zewnętrznych"

Te przykre informacje potwierdza rzecznik KPP w Świeciu. - Doszło do pożaru przyczepy, stojącej na jednej z posesji w Grabowej Buchcie niedaleko zabudowań gospodarczych. W pogorzelisku przyczepy ujawniono zwłoki 44-letniego mężczyzny, który tam spał  - mówi kom. Joanna Tarkowska.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Strażacy ustalili, że w przyczepie nie było prądu ani gazu. Sprawę bada także prokuratura, która postara się ustalić szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem pożaru?
Uratowali siostry z pożaru dostali medale