Solec Kujawski

Wynajęli sklep monopolowy, ale nie sprzedali tam nawet kropli alkoholu. Policjanci byli w szoku, gdy poznali prawdę

2023-08-25 8:09

Kolejna akcja bydgoskiej policji. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się uprawą marihuany. Co ciekawe, zatrzymani wynajęli wcześniej do tego celu sklep monopolowy, by właśnie tam hodować nielegalne rośliny.

W miniony piątek (18 sierpnia) policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że dwoje mieszkańców Solca Kujawskiego może uprawiać konopie indyjskie w jednym z nieczynnych lokali na terenie miasta, który wynajęli pod swoją przestępczą działalność.

- Aby to sprawdzić, policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie zauważyli dwóch mężczyzn wychodzących ze wspomnianego pomieszczenia. Podczas przeszukania zaplecza ujawnili 6 krzaków konopi indyjskich, rosnących w donicach oraz specjalny namiot do uprawy tych roślin, ponadto ścięty krzak, który suszył się już zawieszony pod sufitem oraz 9 słoików i plastikową kuwetę z suszem roślinnym. Łączna waga narkotyków to blisko 2 kg - mówi nam rzecznik bydgoskiej policji.

 Wynajęli sklep monopolowy, ale nie sprzedali tam nawet kropli alkoholu. Policjanci byli w szoku, gdy poznali prawdę

i

Autor: KWP Bydgoszcz

Obaj mieszkańcy Solca Kujawskiego zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zawnioskował do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sędzia po rozpatrzeniu sprawy aresztował mężczyzn na 3 miesiące.

Policjant uratowal kota na "wiślance"