W Bydgoszczy rusza Vintage Photo Festival

2020-09-18 11:16 EIB
W Bydgoszczy rusza Vintage Photo Festival
Autor: UM Bydgoszcz W Bydgoszczy rusza Vintage Photo Festival

W piątek (18 września) rusza 6. edycja Vintage Photo Festival, której tematem przewodnim – z okazji jubileuszu 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski – jest wolność. W programie liczne wystawy, warsztaty, koncerty i projekcje filmowe.

Vintage Photo Festival to Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej, który zrodził się z pasji do fotografii. Jego zamierzeniem było prezentowanie wybitnych twórców fotografii analogowej jak i współczesnej fotografii cyfrowej. To też jedyna taka okazja w Polsce i pierwsza na świecie, aby w jednym miejscu i czasie mieć dostęp do tak wielu wystaw, spotkań autorskich i warsztatów fotograficznych poświęconych dawnym technikom fotograficznym.

Zobacz także: "Wieloryb z Lorino" Macieja Cuske z kolejną nagrodą

W tym roku będziemy obchodzić już szóstą edycję, której tematem będzie „wolność”. Zaczynamy 18 września w Domu Towarowym „Jedynak”. Tam, poza galą otwarcia, czekać będą liczne wystawy fotograficzne. O 20:00 w Hotelu pod Orłem koncert Moniki Borzym, a o 23:00 w klubie Mózg – wystawa i koncert Ane&Tom.

Dzień później w Fabryce Lloyda – „Wolność fotografowania, czyli jak Leica zmieniła patrzenie na świat” i kolejne wystawy: w Miejskim Centrum Kultury i w Galerii Farbiarnia. 20 września premiera książki i spotkanie autorskie z Adamem Mazurem w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. Na 21 i 24 września organizatorzy przygotowali pokazy filmowe w kinie Orzeł. 1 października z kolei będziemy mogli posłuchać wykładu pn. „Gdzie się ubierały najmodniejsze bydgoszczanki i bydgoszczanie”.

Odnośnie mody, jedną z festiwalowych propozycji będzie także wystawa kuratorska „Lata 20, lata 30. Moda uliczna w obiektywie lejkarzy”. To szansa na obejrzenie zdjęć pierwszych fotografów ulicznych Bydgoszczy. Organizatorzy od kilku miesięcy zbierali stare fotografie bydgoszczan. Są to zdjęcia uliczne z okresu międzywojennego, na których zobaczymy jak wyglądali zwykli bydgoszczanie w pierwszych latach wolności.

W tym roku wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Szczegółowy program festiwalu znajduje się TUTAJ.

Zuchwały napad w Tesco. Policja publikuje nagranie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.