"W domu walczyłam o przetrwanie". Teraz pani Kamila musi spłacać długi swych rodziców

2022-05-26 20:49
Kobieta
Autor: SHUTTERSTOCK Kobieta

Pani Kamila musi spłacić długi swoich rodziców, którzy nie płacili za mieszkanie wynajmowane od PKP. Problem w tym, że kobieta nie mieszka w nim od 18 roku życia. Do spłaty jest ponad 50 tys. złotych. - Nie wyobrażam sobie płacić za to, co tam przeżyłam - mówi kobieta. Dramat pani Kamili opisuje program "Uwaga!" TVN.

Pani Kamila twierdzi, że miała koszmarne dzieciństwo: alkohol, przemoc, wyzwiska. - W domu walczyłam o przetrwanie. Byle jakoś dociągnąć do 18-tki, spakować się i z niego uciec - opisuje w programie "Uwaga!". Gdy kobieta skończyła 18 lat, uciekła z domu i już nigdy do niego nie wróciła. Na miejscu zostali jej rodzice, którzy nie płacili za mieszkanie. Spółka PKP, która wynajmowała lokum, postanowiła złożyć pozew do sądu. Jak słyszymy w reportażu "Uwagi", spłatą długu zostali obciążeni nie tylko rodzice, ale także pani Kamila, chociaż od dawna w nim nie mieszka. Jej matka odbierała listy polecone od komornika podpisując się za swoją córkę. Pani Kamila nic o tym nie wiedziała. - Umowa podpisana była na dany lokal. Pani Kamila, jako osoba pełnoletnia przejęła również obowiązek płatności za lokal, bo była tam zameldowana. Fakt zameldowania jest dokumentem potwierdzającym zamieszkiwanie w tej lokalizacji – wyjaśnił w "Uwadze" Bartłomiej Sarna, rzecznik PKP S.A.

Potężne długi Polaków. Rekordzista musi oddać 76 milionów złotych!

Bohaterka reportażu nie jest w stanie spłacić ponad 50 tys. zł długu. Razem z partnerem zarabiają minimalną krajową. - Odsetki cały czas rosną. Nie wiem, co będzie dalej. Dzwoni domofonem listonosz i umieram ze strachu, że to kolejne pismo z nakazem zapłaty. Jak widzę listonosza, to się po prostu boję - słyszymy w reportażu stacji TVN. Pozostaje nadzieja, że kobieta dojdzie do porozumienia z PKP. Taką wolę deklaruje rzecznik spółki.

Czytaj też: Magda i Patryk wzięli ślub i gigantyczny kredyt na dom. Mieszkali w nim jeden dzień. Zostały zgliszcza

Sonda
Czy masz długi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE