Weekend w Bydgoszczy. Sprawdź, co się będzie działo w mieście [LISTA WYDARZEŃ]

i

Autor: pixabay.com Weekend w Bydgoszczy. Sprawdź, co się będzie działo w mieście [LISTA WYDARZEŃ]

Gdzie warto pójść?

Weekend w Bydgoszczy. Sprawdź, co się będzie działo w mieście [LISTA WYDARZEŃ]

2022-09-17 8:00

Kolejny weekend września, to dawka najróżniejszych wydarzeń. Zobaczcie, gdzie warto się wybrać i co można zobaczyć. Oto rozkład jazdy na weekend 17 i 18 września!

Posprzątaj i odbierz książkę

17 września (sobota, godz. 10) / ul. Nowotoruńska 26

W Bydgoszczy odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Książka za worek śmieci. Na uczestników wydarzenia czeka 50 książek. Obowiązują zapisy.

Sprawdźcie z nami moc elektromobilności

17-18 września (sobota, niedziela, godz. 12-18) / Plac Teatralny

Rozpoczynamy Europejski Tydzień Mobilności. Przez dwa dni będzie można bezpłatnie wypożyczyć elektryczne auto i rowery. Na pl. Teatralnym stanie plenerowe Centrum Testów Elektromobilności.

Zabytkowe autobusy wyjadą na ulice

17-18 września (sobota, niedziela)

Już po raz kolejny na bydgoskie ulice wyjadą zabytkowe autobusy. Tym razem kursować będą z Górzyskowa na Bartodzieje, na specjalnej linii 55, oznaczone będą 55 BBO. Przejazdy są darmowe. Projekt realizowany jest w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Więcej informacji w naszym tekście: Zabytkowe autobusy wyjadą na bydgoskie ulice! Znamy szczegóły

Odwiedź bydgoskie zabytki

17-18 września (sobota, niedziela)

Przed nami Europejskie Dni Dziedzictwa. W tym roku mieszkanki i mieszkańcy Bydgoszczy będą mieli okazję zajrzeć do Biblioteki Bernardynów, Pracowni Regionalnej a także obejrzeć wystawę „Bydgoszcz na starej fotografii”. W sobotę (godz. 10-14) impreza odbędzie się w Bibliotece Głównej na Starym Rynku, a w niedzielę (12-14) zaprasza Muzeum Okręgowe przy ul. Gdańskiej 4. Wstęp wolny.

Jesienna Giełda Płytowa w Bydgoszczy

Spotkanie z Mimem

17 września (sobota, godz. 13) / Młyny Rothera, ul. Mennica 10

Zapraszamy najmłodszych i ich opiekunów na spotkanie z Mimem. Zaprezentowane zostaną scenki pantomimiczne, a widzowie zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w miniwarsztacie. Całość spotkania zakończy konkurs ze słodkimi nagrodami. Wstęp wolny.

Przyjdź na wyjątkowe urodziny

17-18 września (sobota, niedziela) / Muzeum Kanału Bydgoskiego, ul. Staroszkolna 10

Przed nami wyjątkowe wydarzenia. Będziemy świętować urodziny Kanału Bydgoskiego i urodziny Jerzego Sulimy-Kamińskiego. W sobotę impreza rozpocznie się o godz. 16. W niedzielę początek o 13. Wstęp wolny.

Wspólnie posprzątajmy Puszczę Bydgoską

18 września (niedziela, godz. 9.30) / ul. Dąbrowa 62

Zapraszamy mieszkańców Bydgoszczy i nie tylko, do udziału w akcji "Sprzątanie świata". W tym roku w ramach jego obchodów Czysta Puszcza Bydgoska organizuje sprzątanie połączone ze świętowaniem na polanie przy ognisku. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu wybranego przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Sonda
Czy lubisz weekendowe spacery w rodzinnym gronie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE