Wiadukt na Wojska Polskiego nabiera kształtów. Kiedy koniec prac? [WIDEO]

2022-01-10 19:32
Wiadukt na Wojska Polskiego nabiera kształtów. Kiedy koniec prac?
Autor: Anna Gołata

Na ul. Wojska Polskiego montowane są już kolejne elementy nowej przeprawy. W tym miejscu powstanie nowy obiekt z chodnikami, drogą rowerową i oświetleniem strefy wokół wiaduktu i pod nimi. Jak zapewniają drogowcy, ruch pojazdów na tym odcinku odbywa się bez większych zakłóceń. Zobaczcie nasz raport z budowy!

Wiadukt na Wojska Polskiego nabiera kształtów. Kiedy koniec prac?

Jak zapewnia ZDMiKP w Bydgoszczy, obecnie na terenie budowy trwają prace przy filary i przyczółkach nowej przeprawy. - Z Radomska natomiast przywożone są i montowane kolejne fragmenty przęsła budowanego wiaduktu. W tym czasie w fabryce na zapleczu budowy, malowane są dalsze elementy konstrukcji stalowej - dodają drogowcy.

Zobacz: Trwa naprawa mostu Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. Zobacz zdjęcia

Nowy wiadukt, jeśli wszystkie prace będą przebiegały zgodnie z planem, ma być przejezdny jeszcze tej zimy. Prace pochłoną ponad 22 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Mostostal Kielce.

Sonda
Czy remont wiaduktu na Wojska Polskiego w Bydgoszczy był potrzebny?
Wiadukt na Wojska Polskiego nabiera kształtów. Kiedy koniec prac?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE