Wiadukty w Bydgoszczy z nową nazwą! To hołd dla Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy

2022-01-27 9:34
Wiadukty w Bydgoszczy z nową nazwą! To hołd dla Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy
Autor: ZDMiKP Bydgoszcz

W środę, 26 stycznia Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała, że wiadukty na ul. Wojska Polskiego będą nosiły nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obecnie trwa intensywna budowa północnej przeprawy. Już niebawem w tym miejscu wprowadzone będą kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Wiadukty w Bydgoszczy z nową nazwą! To hołd dla Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy

Na budowie montowane są kolejne elementy nowej przeprawy. W tym miejscu powstanie nowy obiekt z chodnikami, drogą rowerową i oświetleniem strefy wokół wiaduktu i pod nimi. Ruch pojazdów na tym odcinku odbywa się bez większych zakłóceń. Na terenie budowy trwają prace przy filary i przyczółkach nowej przeprawy.

Zobacz: Wiadukt na ul. Wojska Polskiego znika w oczach! Tak wygląda jego wyburzanie [WIDEO]

Z Radomska sukcesywnie przywożone są i montowane kolejne fragmenty przęsła budowanego wiaduktu. W tym czasie w fabryce na zapleczu budowy, malowane są dalsze elementy konstrukcji stalowej.

Na początku lutego, wykonawca planuje przełożyć ruch na al. Jana Pawła II, co pozwoli montować kolejne segmenty od strony Wzgórza Wolności. Nowy wiadukt ma być przejezdny już wiosną 2022 roku. Prace pochłoną ponad 22 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Mostostal Kielce.

Wiadukt na Wojska Polskiego nabiera kształtów. Kiedy koniec prac?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE