Wichura łamała drzewa jak zapałki! Kilkadziesiąt interwencji strażaków w Bydgoszczy i regionie [ZDJĘCIA]

2022-01-17 10:33
Wichura łamała drzewa jak zapałki! Kilkadziesiąt interwencji strażaków w Bydgoszczy i regionie
Autor: Ja Kub, Jakub Czaczyk

Potężna wichura przeszła przez Bydgoszcz i region! Około 45 razy interweniowali w poniedziałek rano strażacy w województwie kujawsko-pomorskim w związku z silnymi wiatry. Głównie wzywani byli do usuwania połamanych drzew, które blokowały ulice oraz tory tramwajowe. Gdzie było najgorzej?

W regionie od rana wieją wiatry o zmiennej sile. Towarzyszą im opady deszczu, miejscami przechodzące w deszcz ze śniegiem. - Dotychczas do komend straży pożarnej w województwie wpłynęło około 45 zgłoszeń o szkodach wyrządzonych przez wichurę. Praktycznie cały czas napływają kolejne zgłoszenia. Najczęściej wyjeżdżamy do usuwania z dróg i placy połamany konarów i gałęzi. Najwięcej interwencji mamy w powiatach bydgoskim, brodnickim i tucholskim - podkreślił dyżurny KW PSP.

Zobacz: Potężna wichura w Bydgoszczy i regionie! IMGW: "Zagrożenie zdrowia i życia" [17.01.2022]

W woj. kujawsko-pomorskim w poniedziałek do wieczora obowiązuje ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia o silnym wietrze. Według prognoz do przedpołudnia występować będą wiatry o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 110 km/h, z północnego-zachodu. Później spodziewane są silniejsze porywy wiatru.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Rafał B. "Fufol" zginął w Sylwestra z rąk kuzyna. Został pochowany na Cmentarzu Grębałowskim.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE