Widać już pierwsze efekty rewitalizacji w Starym Fordonie [ZDJĘCIA]

2021-01-18 10:42 eib

W Starym Fordonie trwa rewitalizacja 7 ważnych budynków. Wśród nich jest również dom przy ul. Sikorskiego 2. To jedna z pierwszych kamienic, która zyskała już nową elewację.

Charakterystyczny dom przy ul. Sikorskiego 2 sąsiaduje z zakładem karnym. Pochodzi z 1920 roku. Budynek liczy 3 kondygnacje nadziemne i jest podpiwniczony. Znajduje się nim 10 mieszkań. Środkowa część budynku jest zaakcentowana ryzalitem, w który wkomponowano skromne przedproże. Od strony podwórza, na wysokości piętra, umieszczone są balkony.

Elewacja jest pozbawiona detali dekoracyjnych. W trakcie prac zachowana została beżowa kolorystyka. Zakres prac objął m.in. docieplenie ścian, wykonanie izolacji, podłączenie budynku do kanalizacji deszczowej, remont instalacji elektrycznej oraz odnowienie wszystkich elewacji. Poza tym uwzględnia rewitalizację części podwórka, z charakterystycznym świerkiem rosnącym przy budynku.

Zobacz także: 16-letnia Agata odnaleziona! Policja nadal szuka 14-letniego Kacpra z Bydgoszczy

W Starym Fordonie znajduje się wiele wartościowych budynków wpisanych do rejestru zabytków. Zależy nam nie tylko na poprawie ich estetyki, ale również na podniesieniu standardu lokali mieszkalnych i usługowych. Dlatego wcześniej przygotowane zostały kompleksowe projekty związane z termomodernizacją budynków oraz przebudową lub budową nowych instalacji. Łącznie prace prowadzone będą przy 7 nieruchomościach:

  • Bydgoskiej 23
  • Bydgoskiej 26
  • Bydgoskiej 29
  • Bydgoskiej 42
  • Kapeluszników 2
  • Sikorskiego 2
  • Rynek 3

Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią zdjęć.

Realizacja tego projektu oznacza, że w tej części miasta powstanie 37 mieszkań, 6 lokali użytkowych, estetyczne podwórka i zlikwidowane zostaną stare piece na węgiel. Inwestycja ujęta w Gminnym Programie Rewitalizacji pochłonie niemal 9 mln zł i zakończy się w tym roku.

Bezwzględny napad na staruszki
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE