Kościół i zatrzymany złodziej

i

Autor: archiwum serwisu / KPP Nakło nad Notecią Wikariusz wszedł do kościoła i nie wierzył własnym oczom! Do akcji wkroczyła policja

Nieproszony gość

Wikariusz wszedł do kościoła i nie wierzył własnym oczom! Do akcji wkroczyła policja

2022-12-19 13:00

Nakło nad Notecią: Wikariusz parafii pod wezwaniem świętego Wawrzyńca odkrył kradzież, której dopuścił się 52-letni mieszkaniec gminy Nakło. Jeszcze tego samego dnia sprawca został namierzony przez miejscowych policjantów. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

O zuchwałej kradzieży poinformowała nas asp. Zofia Wrzeszcz z biura prasowego nakielskiej komendy. W miniony czwartek (15 grudnia 2022 r.), wikariusz parafii pod wezwaniem świętego Wawrzyńca w Nakle nad Notecią wszedł do kościoła i dokonał niepokojącego odkrycia. Skarbonka na datki była uszkodzona, a pieniądze zniknęły. - W wyniku podjętych czynności operacyjnych, policjanci, jeszcze tego samego dnia, ustalili personalia złodzieja - chwali funkcjonariuszy p.o. oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią.

Ukradł pieniądze z kościelnej skarbonki. Grozi mu 10 lat więzienia

Mundurowi zapukali do drzwi podejrzanego, który był bardzo zaskoczony takim obrotem spraw. 52-latek został zatrzymany, a skradzione pieniądze w kwocie 2000 złotych wróciły do kościoła. 52-letni mieszkaniec nakielskiej gminy, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

- Niebawem sprawa zostanie skierowana do sądu, który zdecyduje o karze dla mężczyzny. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat - podsumowuje asp. Zofia Wrzeszcz.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Elegancka złodziejka ukradła tulipany

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki