Młodzi kierowcy driftowali na parkingu! Jeden z nich miał prawo jazdy o miesiąca

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Młodzi kierowcy "driftowali" na parkingu! Jeden z nich miał prawo jazdy o miesiąca

Surowe konsekwencje

Młodzi kierowcy "driftowali" na parkingu! Jeden z nich miał prawo jazdy od miesiąca

2022-12-01 13:33

Mandatami po 1500 złotych i 15 punktami karnymi, ukarani zostali kierowcy, którzy na jednym z nakielskich parkingów wykonywali manewry zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Nakło nad Notecią: Młodzi kierowcy "driftowali" na parkingu! Jeden z nich miał prawo jazdy o miesiąca

Zgłoszenie o tym, że na jednym z nakielskich parkingów pojazdy wykonują manewry zagrażające bezpieczeństwu, kilka dni temu odebrał dyżurny miejscowej komendy powiatowej. - Na miejsce skierowano funkcjonariuszy „drogówki”, którzy potwierdzili, że kierujący bmw i audi „driftują” w strefie ruchu, czym naruszają przepisy i powodują zagrożenie. Kierowców wylegitymowano - wyjaśnia rzecznik KPP w Nakle nad Notecią.

Czytaj: Czołowe zderzenie dwóch osobówek w Sadkach! 23-letni kierowca zasłabł za kółkiem

Okazało się, że bmw prowadził 18-latek, który uprawnienia do prowadzenia pojazdów posiadał od niespełna... miesiąca. Mundurowi mieli też wiele zastrzeżeń do stanu technicznego pojazdu, który prowadził nakielanin, dlatego zatrzymali dowód rejestracyjny od bmw. Za kierownicą audi siedział 23-latek. On, co prawda, uprawnienia miał już od jakiegoś czasu, jednak łamanie przepisów drogowych nie było mu obce, bo w przeszłości miał już zatrzymany blankiet prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Obaj kierowcy, za niebezpieczne manewry, zostali ukarani mandatami po 1500 złotych każdy, a do ich konta policjanci dodali po 15 punktów karnych.

Dla kierowcy audi skutkuje to skierowaniem wniosku o sprawdzenie kwalifikacji, bo na swoim koncie ma już 10 aktywnych punktów.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Policjanci z Piątku wymierzali sprawiedliwość na własną rękę

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki