Złodzieje mogli dokonać nawet 30 kradzieży w ciągu 2 miesięcy

i

Autor: Policja Bydgoszcz Złodzieje mogli dokonać nawet 30 kradzieży w ciągu 2 miesięcy

Włamywali się do samochodów i kradli elektronarzędzia. Wpadli w ręce policji

2017-01-23 18:55

Bydgoscy policjanci ze Szwederowa zatrzymali szajkę włamywaczy, którzy kradli z samochodów elektronarzędzia. Dwóch z zatrzymanych ma zaledwie 18 lat.

Mężczyźni za cel upatrzyli sobie przede wszystkim pojazdy dostawcze opatrzone logo firm budowlanych. Złodzieje włamywali się do nich i zabierali znajdujące się w środku elektronarzędzia. Policjantom z bydgoskiego Szwederowa udało się ustalić kim są złodzieje po tym, jak co włamali się do samochodów w Solcu Kujawskim w miniony piątek.

Zatrzymanych zostało trzech mężczyzn. Najstarszy z nich, 22-latek kilka miesięcy wcześniej opuścił zakład karny, jego dwaj pomocnicy mają zaledwie 18 lat. Na razie policja udowodniła im 9 włamań, ale wiele wskazuje na to, że mogli oni dopuścić się nawet 30 takich przestępstw. Podczas przeszukania policja znalazła w garażu jednego z zatrzymanych elektronarzędzia z ostatniego włamania. Dziś udało się odnaleźć kolejne skradzione narzędzia.

Ich łupem padały przede wszystkim; wiertarki, wkrętarki, kosiarki do trawy, kosiarki spalinowe, dmuchawy do liści, piły łańcuchowe, a także skrzynki z mniejszymi narzędziami. Kradli głównie w Bydgoszczy i na terenie powiatu bydgoskiego. Ich działalność trwała od listopada zeszłego roku. Przywódca szajki trafił do aresztu, natomiast dwaj 18-latkowie na proces poczekają pod dozorem policyjnym. sprawa wciąż jest w toku. 

Czytaj także: W wypadku między Niwami a Osielskim zginęła kobieta. O jej życie przez kilkadziesiąt minut

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE