WOŚP 2020 w Bydgoszczy. Wiosłowali w szczytnym celu, dla chorych dzieci [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-01-12 14:42

W Centrum Handlowym Rondo w Bydgoszczy każdy mógł spróbować swoich sił na ergometrze wioślarskim. Przyszli mieszkańcy, sportowcy, urzędnicy i medaliści. W tym samym czasie w zabawie uczestniczyło 8 polskich miast. Oprócz Bydgoszczy także Gdańsk, Kraków, Lublin, Poznań, Toruniem, Szczecin oraz Warszawa! Tak było w Bydgoszczy.

- To już jedenasty rok z rzędu, kiedy takie wydarzenia odbywają się w całej Polsce. Rozpoczęły się w Poznaniu, później po kolei dochodziły kolejne miasta, gdzie próbujemy pobić rekord Polski w wiosłowaniu. Wiosłowanie we wszystkich tych miastach trwa 10 godzin. Dystans to 500 metrów. I liczymy te osoby - mówi Marianna Pikul, koordynator „Wiosłowania dla Wośp” w Bydgoszczy.

- My zawsze jesteśmy do pomocy. Jesteśmy tu po to, żeby wesprzeć WOŚP, ale żeby też trochę się przy tym pobawić. Jesteśmy kajakarzami, jest to co prawda ergometr, wioślarski, ale bardzo nam blisko do niego – mówi Paweł Barszakiewicz, trener CWZS Zawisza Bydgoszcz Stowarzyszenie Kajakowe.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia była sztafeta gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, polityków i przedstawicieli Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Wśród gwiazd biorących udział w wydarzeniu w Centrum Handlowym RONDO byli Dariusz Białkowski (2 brązowe medale Igrzysk Olimpijskich Barcelona 1992 i Sydney 2000, 3 brązowe medale Mistrzostw Świata, 3 medale Mistrzostw Europy), Marian Drażdżewski (Olimpijczyk z Monachium 1972, jako trener – jego zawodnicy wywalczyli srebro na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2008 – czwórka bez sternika wagi lekkiej oraz medale Mistrzostw Świata Poznań 2009 oraz Mistrzostw Europy), Ryszard Kubiak (brązowy medal Igrzysk Olimpijskich Moskwa 1980 (czwórka ze sternikiem), uczestnik Igrzysk Olimpijskich z Monachium 1972 i Montrealu 1976, jako sternik 2 medale Mistrzostw Świata – srebro 1975 i brąz 1978), Witold Terechowicz (2 srebrne medale podczas zawodów Przyjaźń-84 (alternatywa Igrzysk Olimpijskich), uczestnik Mistrzostw Świata 85’ – 5 miejsce w K1 1000m, 7 – K4 500m) oraz Jerzy Ulczyński (Olimpijczyk z Monachium 1972 i Montrealu 1976).

W przerwie pomiędzy startami wioślarskimi odbyła się zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz WOŚP. Celem akcji „Wiosłowanie dla WOŚP” jest także promocja dyscyplin wodnych oraz polskich Mistrzów Sportu.