Wybory 2019. Tomasz Latos - kim jest, dane, wykształcenie [SYLWETKA]

2019-09-13 10:33 AG
Tomasz latos
Autor: Tomasz Latos/Facebook

Wybory do Sejmu zbliżają się wielkimi krokami. Zastanawiasz się na kogo zagłosować w wyborach 2019? Chcesz bliżej poznać kandydatów, którzy startują w tegorocznych wyborach parlamentarnych? Zobacz sylwetki kandydatów w wyborach 2019. Kim jest Tomasz Latos, kandydat Prawa i Sprawiedliwości?

Wybory 2019: Tomasz Latos - kim jest?

Tegoroczną jedynką na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 4 obejmującego Bydgoszcz i osiem powiatów, jest Tomasz Latos – polityk, lekarz radiolog, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji.

Tomasz Latos urodził się 8 marca 1964 roku w Poznaniu i jest absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Po szkole średniej udał się na studia na Akademii Medycznej w Poznaniu. Specjalizował się w zakresie radiodiagnostyki. Odbył również podyplomowe studia z zakresu zarządzania finansami i marketingu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podjął pracę w Szpitalu Uniwersyteckim w Bydgoszczy. W latach 1999–2001 był zastępcą dyrektora ds. lecznictwa.

W 2003 przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości.

- W 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła V kadencji w okręgu bydgoskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 17 751 głosów. W VII kadencji został m.in. przewodniczącym Komisji Zdrowia – czytamy na Wikipedii.

W roku 2018 był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Bydgoszczy, zajmując ostatecznie 2. miejsce z wynikiem 41 407 głosów, przegrywając w pierwszej turze z Rafałem Bruskim. W 2019 ponownie ubiegał się o mandat eurodeputowanego.

Ma żonę Annę oraz czworo dzieci: córkę Katarzynę oraz synów Bartosza, Błażeja ( bliźniacy) i Kubę.

- Moje hobby to od wielu lat brydż sportowy (jestem mistrzem międzynarodowym, obecnie gram w drugiej lidze), a także narciarstwo, historia, muzyka, sztuka i sport – mówi o sobie lider listy Prawa i Sprawiedliwości.

Wybory 2019: kiedy się odbędą?

Wybory parlamentarne 2019 to najbliższe wybory do Sejmu i Senatu, których data została wyznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zgodnie z postanowieniem głowy państwa odbędą się one 13 października w całym kraju. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21. Zgodnie z kodeksem wyborczym obywatele uprawnieni do głosowania wybiorą w nich 460 posłów i 100 senatorów.