Wybory 2019. Tadeusz Zwiefka - kim jest, dane, wykształcenie [SYLWETKA]

2019-09-10 8:58 AG
Tadeusz Antoni Zwiefka
Autor: Tadeusz Antoni Zwiefka/Facebook

Wybory do Sejmu zbliżają się wielkimi krokami. Zastanawiasz się na kogo zagłosować w wyborach 2019? Chcesz bliżej poznać kandydatów, którzy startują w tegorocznych wyborach parlamentarnych? Zobacz sylwetki kandydatów w wyborach 2019. Kim jest Tadeusz Zwiefka, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu?

Wybory 2019: Tadeusz Antoni Zwiefka - kim jest?

Tegoroczną jedynką na liście Koalicji Obywatelskiej PO .N IPL ZIELONI w okręgu nr 4 obejmującego Bydgoszcz i osiem powiatów, jest Tadeusz Antoni Zwiefka - prawnik i polityk, poseł do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji.

Tadeusz Antoni Zwiefka to absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi. Z wykształcenia prawnik, chociaż przez wiele lat był ściśle związany z dziennikarstwem. Pracował m.in. jako dziennikarz telewizyjny w Telewizji Polskiej - prowadził program reporterów Telekurier w regionalnej TVP3.

- W latach 1976–1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W wyborach europejskich przeprowadzonych 13 czerwca 2004 startował z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 2 (obejmującym województwo kujawsko-pomorskie). Otrzymał wówczas 26 144 głosy, co dało mu trzeci wynik w regionie i uzyskanie jedynego mandatu z tego okręgu – czytamy na Wikipedii.

Przed wyborami do PE w 2014 został szefem sztabu PO. W głosowaniu z 25 maja tego samego roku po raz trzeci uzyskał mandat posła do Parlamentu Europejskiego. W 2019 nie wystartował w kolejnych wyborach europejskich.

Wybory 2019: kiedy się odbędą?

Wybory parlamentarne 2019 to najbliższe wybory do Sejmu i Senatu, których data została wyznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zgodnie z postanowieniem głowy państwa odbędą się one 13 października w całym kraju. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21. Zgodnie z kodeksem wyborczym obywatele uprawnieni do głosowania wybiorą w nich 460 posłów i 100 senatorów.