Wystawiała towar na sprzedaż i go nie wysyłała. Oszukała wiele osób w Polsce!

2020-09-18 12:55 EIB
Wystawiała towar na sprzedaż i go nie wysyłała. Oszukała wiele osób w Polsce!
Autor: Pixabay Wystawiała towar na sprzedaż i go nie wysyłała. Oszukała wiele osób w Polsce!

15 zarzutów oszustwa usłyszała 28-latka z Bydgoszczy, która oszukała osoby dokonujące zakupów na portalu internetowym. Kobieta do przestępczego procederu wykorzystała innego mieszkańca naszego miasta. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa niejednokrotnie w ostatnim czasie byli proszeni o przesłuchanie mieszkańca naszego miasta jako świadka w sprawach oszustw za pomocą jednego z portali internetowych. Mężczyzna był typowany jako osoba, która wystawia oferty sprzedażowe na portalach handlowych i nie wysyła towaru. Sprawy te były prowadzone przez różne jednostki policji na terenie całego kraju.

Dzielnicowa, która zajmowała się sprawą zaczęła drążyć temat. Znając już mężczyznę z wcześniejszych czynności nabrała podejrzeń co do całej sytuacji. Tym bardziej, że wiedziała w jakim stanie zdrowia się znajdował. Okazało się, że się nie myliła w swoich przypuszczeniach. Policjantka ustaliła, że pokrzywdzonymi są nie tylko osoby na terenie całej Polski, które zakupiły przedmioty za pomocą portalu internetowego, ale również jest nim bydgoszczanin przesłuchiwany do tych spraw.

Funkcjonariuszka ustaliła dane pomysłodawczyni i zleceniodawczyni przestępstw oraz sposób jej działania. Okazało się, że za oszustwami stoi kobieta, która wykorzystała dane mieszkańca naszego miasta do prowadzenia przestępczego procederu. Jej zatrzymanie było kwestią czasu. W miniony piątek (11.09.2020) 28-latka została zatrzymana. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić jej 15 zarzutów oszustwa na łączną kwotę ponad 3,5 tysiąca złotych. Już wiadomo, że to nie wszystkie czyny, za które kobieta odpowie, gdyż pokrzywdzonych jest znacznie więcej. Policjanci ustalają ich personalia.

Oszustce może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Jest praca w straży miejskiej w Bydgoszczy! Na chętnych czeka kilka etatów

Areszty za udział w oszustwach na „członka rodziny”

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.