Za darmo i bez kolejki do dietetyka w Bydgoszczy! Sprawdźcie, gdzie można go znaleźć [WIDEO]

2020-01-14 11:19 DO
Dieta w raku żołądka - zasady, jadłospis
Autor: Getty Images

Nie trzeba płacić ani czekać w kolejce, by dostać się do dietetyka. Codziennie taki specjalista dyżuruje w bydgoskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Można skonsultować wszystkie sprawy związane ze zdrowym trybem życia.

Wizyta u dietetyka często kosztuje dużo pieniędzy. W Narodowym Funduszu Zdrowia wizyta u specjalisty nie kosztuje ani grosza. Każdy może się skonsultować dowolny problem.
- Można przede wszystkim skorzystać z wagi, która oblicza BMI, czyli stosunek wagi do wzrostu, wiek metaboliczny ciała. Za skorzystanie z porad dietetyków trzeba zapłacić, a porady w NFZ są bezpłatne - mówi Barbara Nawrocka, rzecznik NFZ w Bydgoszczy.
U dietetyka można dowiedzieć się m.in, jak uniknąć cukrzycy albo jak walczyć z otyłością. Można także ustalić indywidualny plan dietetyczny.

- Najczęściej bydgoszczanie przychodzą z takimi schorzeniami jak nadwaga, a także z jednostkami chorobowymi, jak cukrzyca i choroby tarczycy - mówi dietetyk Daria Kosmecka, dietetyk.
Od 16 października ponad 800 osób dokonało analizy składu ciała.

Dietetyk przyjmuje od poniedziałku do piątku od 8 do 16 w siedzibie NFZ przy ul. Łomżyńskiej w Bydgoszczy. Nie trzeba się zapisywać.