Żłobek "Biedroneczka" w Bydgoszczy czeka na ponad setkę dzieci [ZDJĘCIA]

2020-08-28 14:58 EIB

Bydgoszcz inwestuje w rozbudowę miejskich żłobków z wykorzystaniem wysokiego dofinansowania unijnego. Od 1 września do nowego budynku żłobka przy ul. Brzozowej uczęszczać będzie ponad setka maluchów. Miasto przygotowuje się do kolejnej rozbudowy żłobka przy ul. Morskiej.

- Dzięki tej inwestycji, możemy zaoferować rodzicom 110 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Nowa część żłobka kosztowała ponad 6,5 miliona złotych, z czego aż 5 milionów pochodzi ze środków unijnych– mówi Iwona Waszkiewicz, zastępczyni prezydenta.

W nowo wybudowanym pawilonie znajduje się aż 6 sal do zabawy dla dzieci, powstały też trzy bezpieczne place zabaw. Dzięki tej inwestycji, opieką będzie można objąć jeszcze więcej maluchów – w sumie powstanie 110 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3.

W ramach tej inwestycji powstały klimatyzowane sale. Cały budynek jest dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. W pomieszczeniach znajdziemy nowe meble, zabawki, a także oczyszczacze powietrza, czy monitoring.

Zobacz także: Piontkowski o roku szkolnym 2020/2021. Dzieci bez maseczki mogą nie dojechać do szkoły [OBOSTRZENIA]

- Miasto Bydgoszcz sukcesywnie zwiększa ilość miejsc w publicznych żłobkach. W przeciągu kilku lat oddaliśmy nowy żłobek w Fordonie, w 2019 roku zwiększyliśmy ofertę o sto miejsc w kilku placówkach. Teraz mamy kolejne 110 na Szwederowie. Dzięki tym działaniom mamy już 1180 miejsc dla najmłodszych – dodaje Iwona Waszkiewicz.

Okna i drzwi balkonowe wyposażone są w rolety zewnętrzne, a ogrzewanie jest podłogowe. Z kolei w istniejącym budynku została rozbudowana kuchnia. Na terenie żłobka powstały także trzy odrębne, w pełni wyposażone place zabaw. Maluchy będą mogły korzystać m. in. z wież ze zjeżdżalniami, tuneli, huśtawek i piaskownic. 

- W ramach inwestycji zmieniło się także otoczenie żłobka. Kilka placów zabaw z bezpieczną nawierzchnią, nowe nasadzenia zieleni, ogrodzenie oraz parking dla przyjeżdżających ze swoimi pociechami rodziców. Środek wyposażyliśmy w niezbędne meble, a także zabawki, materiały dydaktyczne i terapeutyczne - dodaje Agnieszka Szulc, dyrektor zespołu żłobków miejskich.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu unijnego. Miasto uzyskało na to dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 5 mln 115 tys. zł. Dodatkowo w ramach projektu „Bydgoskie Żłobki Plus” pozyskano ponad 2,3 mln zł wsparcia unijnego na dwuletnie funkcjonowanie placówki.

Kucyk hasał po drodze krajowej! "Dopadła" go grupa SPEED!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.