Żłobek "Biedroneczka" w Bydgoszczy czeka na ponad setkę dzieci [ZDJĘCIA]

2020-08-28 14:58 EIB

Bydgoszcz inwestuje w rozbudowę miejskich żłobków z wykorzystaniem wysokiego dofinansowania unijnego. Od 1 września do nowego budynku żłobka przy ul. Brzozowej uczęszczać będzie ponad setka maluchów. Miasto przygotowuje się do kolejnej rozbudowy żłobka przy ul. Morskiej.

- Dzięki tej inwestycji, możemy zaoferować rodzicom 110 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Nowa część żłobka kosztowała ponad 6,5 miliona złotych, z czego aż 5 milionów pochodzi ze środków unijnych– mówi Iwona Waszkiewicz, zastępczyni prezydenta.

W nowo wybudowanym pawilonie znajduje się aż 6 sal do zabawy dla dzieci, powstały też trzy bezpieczne place zabaw. Dzięki tej inwestycji, opieką będzie można objąć jeszcze więcej maluchów – w sumie powstanie 110 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3.

W ramach tej inwestycji powstały klimatyzowane sale. Cały budynek jest dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. W pomieszczeniach znajdziemy nowe meble, zabawki, a także oczyszczacze powietrza, czy monitoring.

Zobacz także: Piontkowski o roku szkolnym 2020/2021. Dzieci bez maseczki mogą nie dojechać do szkoły [OBOSTRZENIA]

- Miasto Bydgoszcz sukcesywnie zwiększa ilość miejsc w publicznych żłobkach. W przeciągu kilku lat oddaliśmy nowy żłobek w Fordonie, w 2019 roku zwiększyliśmy ofertę o sto miejsc w kilku placówkach. Teraz mamy kolejne 110 na Szwederowie. Dzięki tym działaniom mamy już 1180 miejsc dla najmłodszych – dodaje Iwona Waszkiewicz.

Okna i drzwi balkonowe wyposażone są w rolety zewnętrzne, a ogrzewanie jest podłogowe. Z kolei w istniejącym budynku została rozbudowana kuchnia. Na terenie żłobka powstały także trzy odrębne, w pełni wyposażone place zabaw. Maluchy będą mogły korzystać m. in. z wież ze zjeżdżalniami, tuneli, huśtawek i piaskownic. 

- W ramach inwestycji zmieniło się także otoczenie żłobka. Kilka placów zabaw z bezpieczną nawierzchnią, nowe nasadzenia zieleni, ogrodzenie oraz parking dla przyjeżdżających ze swoimi pociechami rodziców. Środek wyposażyliśmy w niezbędne meble, a także zabawki, materiały dydaktyczne i terapeutyczne - dodaje Agnieszka Szulc, dyrektor zespołu żłobków miejskich.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu unijnego. Miasto uzyskało na to dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 5 mln 115 tys. zł. Dodatkowo w ramach projektu „Bydgoskie Żłobki Plus” pozyskano ponad 2,3 mln zł wsparcia unijnego na dwuletnie funkcjonowanie placówki.

Kucyk hasał po drodze krajowej! "Dopadła" go grupa SPEED!