Ukradł torebkę i próbował uciec na rowerze! Zatrzymał go policjant w cywilu

2022-01-14 13:17
Ukradł torebkę i próbował uciec na rowerze! Zatrzymał go policjant w cywilu
Autor: pixabay.com Ukradł torebkę i próbował uciec na rowerze! Zatrzymał go policjant w cywilu

Grudziądzki policjant udowodnił, że funkcjonariuszem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Dzięki szybkiej reakcji stróża prawa został ujęty 53-letni mieszkaniec gminy Grudziądz, który chwilę wcześniej ukradł kobiecie torebkę. Złodziej usłyszał już zarzut kradzieży.

Grudziądz: Złodziej torebki uciekał na rowerze. Zatrzymał go policjant w cywilu

Wczoraj (13 stycznia), przed południem, funkcjonariusz z ogniwa patrolowo-interwencyjnego grudziądzkiej komendy, w czasie wolnym, przed jednym z marketów na terenie Grudziądza zauważył mężczyznę jadącego na rowerze, za którym biegła osoba krzycząc, że to złodziej torebki.

Zobacz: Seniorka ukradła puszkę WOŚP ze sklepu! Szukała jej cała Bydgoszcz

- Stróż prawa bez chwili wahania zainterweniował i pobiegł za sprawcą. Zatrzymał go kilkadziesiąt metrów dalej, uniemożliwiając mężczyźnie ucieczkę. Po czym wspólnie z zaalarmowanymi kolegami w mundurach przewieźli podejrzewanego do jednostki policji - wyjaśnia rzecznik grudziądzkiej policji.

Sprawcą kradzieży okazał się 53-letni mieszkaniec gminy Grudziądz. Jeszcze tego samego dnia śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży. Grozi mu teraz do 5 lat za kratami.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Marsz dla uczczenia pamięci 6-tygodniowej Adusi, która zmarła w Grudziądzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE