Złodziej wpadł, bo nagrał go monitoring. Pijanego włamywacza znalazła policja

2020-09-24 12:19 EIB
Złodziej wpadł, bo nagrał go monitoring. Pijanego włamywacza znalazła policja
Autor: Pixabay Złodziej wpadł, bo nagrał go monitoring. Pijanego włamywacza znalazła policja

Mieszkaniec podkcyńskiej wsi (pow. nakielski) usłyszał zarzuty po tym, jak z jednego z gospodarstw rolnych ukradł mienie warte około 4 tysiące złotych. O losach złodzieja zdecyduje niebawem sąd, a zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Zgłoszenie o tym, że właściciel jednego z gospodarstw rolnych na terenie kcyńskiej gminy, pow. nakielski, podejrzewa, że został okradziony, wpłynęło do policjantów w miniony poniedziałek (21.09.20).

Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że faktycznie do kradzieży doszło, a z gospodarstwa zginął rower oraz części maszyn rolniczych warte łącznie około 4 tysiące złotych. Zdarzenie zarejestrował monitoring dlatego ustalenie personaliów podejrzanego nie było trudne, a pomógł w tym pokrzywdzony, który rozpoznał złodzieja. Ten został zatrzymany jeszcze tego samego dnia w mieszkaniu w podkcyńskiej wsi. 51-latek był pijany, dlatego trafił do policyjnego aresztu.

Zobacz także: Policjant był na spacerze z kilkumiesięcznym dzieckiem. Uratował życie wędkarzowi!

Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty kradzieży, a zebrany przez mundurowych materiał dowodowy zostanie przekazany do sądu, który zdecyduje o dalszych losach podejrzanego. W myśl obowiązujących przepisów za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Wyskoczyła z 3 piętra. Przerażająca relacja sąsiada

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.