Zmiana limitów w bydgoskiej komunikacji miejskiej! Ile osób będzie mogło z niej skorzystać?

2021-05-11 8:09 Anna Gołata
Zmiana limitów w bydgoskiej komunikacji miejskiej! Ile osób będzie mogło wsiąść?
Autor: ZDMiKP Zmiana limitów w bydgoskiej komunikacji miejskiej! Ile osób będzie mogło wsiąść?

Uwaga bydgoszczanie! Od 15 maja złagodzone zostaną obostrzenia dotyczące między innymi liczby miejsc w pojazdach komunikacji miejskiej. Co to dokładnie oznacza? Ile osób będzie mogło wsiąść do tramwajów i autobusów?

6 maja 2021 roku Izby Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, w skład której wchodzi również Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, skierowała do premiera apel w sprawie zmiany dopuszczalnej liczby pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej. Treść pisma dostępna jest TUTAJ.

Zobacz: Stary Rynek w Bydgoszczy będzie tętnił życiem! Za kilka dni wypełni się ogródkami letnimi

- Nikt w Polsce nie dysponuje taką ilością taboru, aby przy luzowaniu obostrzeń i odmrażaniu kolejnych branż gospodarki (sklepów, restauracji, hoteli i szkół) a zarazem rosnącej liczbie pasażerów, spełnić dotychczasowe ograniczenia epidemiczne i świadczyć zarazem usługi przewozowe - informuje bydgoski zarząd dróg.

Przychylono się do sugestii Izby i wprowadzono mniej restrykcyjne limity w środkach transportu publicznego stosownie do innych działań.I tak już od 15 maja 2021 limity pasażerów w autobusach i tramwajach wyniosą 100% liczby miejsc siedzących lub 50% całkowitej liczby miejsc w pojeździe.

Czytaj także: Bydgoski tramwaj wodny zaczyna sezon! Jest jednak kilka ważnych zmian

Kupcie moje łapacze snów i pomóżcie mi wyremontować dom dla rodziny
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE